Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kas notiek Melburnas Latviešu ciemā?

Mācības un vairākas svinības

Laikraksts Latvietis Nr. 752, 2023. g. 17. maijā
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Apmācības. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Lieldienu olas. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Baltā galdauta svētki. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Baltā galdauta svētki. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Mācības

22. un 29. aprīlī plašs darbinieku loks apmeklēja mācības, ērtības labad, pašā Latviešu Ciemā. Tās vadīja pasniedzēji no Dementia Australia; viņi bija ļoti zinoši un mācību vielu pasniedza interesanti un ar daudziem piemēriem. Vienā no apmācībām mēs varējām iejusties tāda cilvēka ikdienā, kurš sirgst ar demenci. Atlika uzlikt speciāli šim nolūkam izveidotas brilles un doties pastaigā pa virtuālu māju. Ļoti interesanta pieredze... Šajās mācību stundās mums labprāt pievienojās arī kādi no aprūpes nama iedzīvotājiem.

Olu krāsošana

Pirmā brīdī liekas, ka viss aprīlis pagāja gatavojoties Lieldienām, kuras pēc tam tika arī nosvinētas.

Baltas olas tika krāsotas, kad tām tika pietītas klāt sīpolu mizas un zaļumi no Ciema dārza. Tad tās cieši satītas lupatās un vilnas diegos tika novārītas.

Oliņas sanāca ļoti skaistas – raibas un ar dažādiem lapu un ziedu nospiedumiem.

Olu ripināšanas sacensības

Citā dienā olas (ne vistu, ne šokolādes) tika ripinātas un noteikti uzvarētāji. Cīņa bija sīva, kurš olas aizripinās vistālāk. Tad, kad bija noteikti pirmo trīs vietu uzvarētāji, tad tie tika pie balvām – šokolādes zaķa, vistas un vāveres!

Anzaka diena

Svinīga un vēsturiska bija Anzaka diena, pateicoties Anitai, kura to bija sagatavojusi pārdomāti un lai ir interesanti. Sākumā Anita izstāstīja, ko nozīmē šī diena, kāpēc tai ir dots tāds nosaukums. Tad visi sanākušie kopīgi noskatījās vairākus video par šo dienu.

Vēlāk tika noskaidrota Anzaka dienas cepumu recepte un nogaršoti šie cepumi.

Tāpat kopā sanākušie nodziedāja Austrālijas nacionālo himnu un citas dziesmas no īpaši šai dienai sagatavotas dziesmu grāmatas – latviešu un angļu valodās.

Un tad, kad nopietnā daļa bija beigusies, tad bija laiks uzspēlēt two–up spēli ar īstiem vecajiem peniņiem!

Kā Anita paskaidroja sanākušajiem: „Atgriežoties no kara, „two-up“ skaitījās kā nelegāla nodarbošanās, bet Anzaka dienā policija mēdza nepievērst uzmanību spēles dalībniekiem, un tā kļuva par izplatītu nodarbošanos krogos un RSL klubos!“

Un tagad to Anzaka dienā uzspēlējam arī mēs!...

Baltā galdauta svētki – Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena

Drēgnajā 4. maija dienā aprūpes nama iedzīvotāji bija aicināti svinēt Baltā galdauta svētkus. Sanākušie bija neizpratnē, kas šie ir par svētkiem, tāpēc sākām ar to, ka paskaidrojām to nozīmi un izcelsmi.

Un galvenais, kāpēc tiek klāti balti galdauti, cepts kliņģeris un iedegtas sarkanas un baltas sveces!

Tad, kad sanākušo interese bija apmierināta, tad visi kopīgi vienojāmies, nodziedāt Latvijas valsts himnu un pacelt iepriekš sapildītās glāzes, vēlot saules mūžu Latvijai!

Vēlāk dziedājām dziesmas no šai dienai sagatavotas dziesmu grāmatas. Tādas kā: Tik un tā, Šeit ir Latvija, Mazs bij' tēva novadiņš, Jūriņ prasa smalku tīklu un daudzas citas skaistas dziesmas, kuras visi labi zina, un tāpēc kopīgais skanējums bija turpat vai kā kora mēģinājumā.

Tad arī bija laiks pēcpusdienas tējai un svētku kliņģerim.

Zāle, izgaismota ar sveču liesmām, likās silta un mājīga. Tā nu bija svētīta šī – latvietim tik nozīmīgā diena, un sanākušie tikai lēnām, likās pat negribīgi, devās prom, lai dotos uz vakariņām.

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com