Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ievēlēts jauns prezidents

Saeima Valsts prezidenta amatā ievēl Edgaru Rinkēviču

Laikraksts Latvietis Nr. 755, 2023. g. 7. jūnijā
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LV_prezidents_logo

Jaunievēlētais prezidents Edgars Rinkēvičs uzrunā Saeimu. FOTO Reinis Inkēns, Saeimas kanceleja.

Prezidenta kandidāti Saeimas sēžu zāles viesu galerijā prezidenta vēlēšanu laikā. No kreisās: Edgars Rinkēvičs, Elīna Pinto, Uldis Pīlēns. FOTO Reinis Inkēns, Saeimas kanceleja.

Deputāte Irma Kalniņa balso par prezidentu. FOTO Reinis Inkēns, Saeimas kanceleja.

Balsu skaitīšana. FOTO Reinis Inkēns, Saeimas kanceleja.

Saeima trešdien, 31. maijā, Valsts prezidenta amatā ievēlēja Edgaru Rinkēviču. Atklātā balsošanā, balsojot ar vēlēšanu zīmēm, trešajā vēlēšanu kārtā E. Rinkēviča kandidatūru atbalstīja 52, bet pret bija 35 deputāti.

Saskaņā ar Satversmi Valsts prezidents ir ievēlēts ar ne mazāk kā 51 balss vairākumu.

E. Rinkēvičs kopš 2011. gada ieņem Latvijas ārlietu ministra amatu. Viņš ir arī Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas viceprezidents, kā arī valdes loceklis partijā „VIENOTĪBA“.

E. Rinkēvičam ir Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē iegūts bakalaura grāds, kā arī maģistra grāds politikas zinātnēs un ASV Nacionālās aizsardzības universitātes Bruņoto spēku Nacionālo resursu stratēģijas industriālajā koledžā iegūts maģistra grāds nacionālās drošības resursu stratēģijā.

Valsts prezidenta amatam bija izvirzīti trīs kandidāti: opozīcijā esošās partijas Progresīvie izvirzītā Elīna Pinto, valdības koalīcijā esošās politiskās apvienības Apvienotais saraksts izvirzītais Uldis Pīlēns un valdības koalīcijā esošās partiju apvienības Jaunā vienotība izvirzītais Edgars Rinkēvičs.

Balsošana par prezidentu ir atklāta, un ir ar vēlēšanas zīmēm, kurās ir iespējams balsot atsevišķi „PAR“ un „PRET“ katru kandidātu.

Visās trīs kārtās Apvienotā saraksta visi 15 deputāti un Jaunās vienotības visi 26 deputāti balsoja par saviem izvirzītajiem kandidātiem. Trešās valdības koalīcijas esošās partijas Nacionālās apvienības deputāti nepiedalījās balsošanā nevienā kārtā. Visi opozīcijā esošie Zaļo un Zemnieku savienības 16 deputāti balsoja par Edgara Rinkēviča kandidatūru visās trīs kārtās.

Par Elīnu Pinto balsoja tikai visi partijas Progresīvie 10 deputāti. Pēc otrās kārtas viņu izslēdza, jo bija kandidāte ar vismazāko balsu skaitu. Progresīvie pārslēdza savas balsis par labu Edgaram Rinkēvičam, kurš līdz ar to ieguva vajadzīgo balss skaitu.

Opozīcijā esošā partija Latvija pirmajā vietā ar 9 balsīm un pie frakcijām nepiederošā deputāte Glorija Grevcova visās kārtās atbalstīja Ulda Pīlēna kandidatūru, kamēr opozīcijā esošā partija Stabilitātei! balsoja pret visiem kandidātiem visās kārtās.

Rakstā izmantoti materiāli no saeima.lvAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com