Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pasniegta Lielā balva deju kolektīviem

XXIII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju Svētki

Laikraksts Latvietis Nr. 757 un 758, 2023. g. 21. jūnijā
Linda Ertmane -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
2023-XXVII-DziesmuSvetki

Latvijas Universitātes vidējās paaudzes deju kolektīvs DANCIS (vadītājs Rolands Juraševskis). FOTO Kaspars Teilāns.

Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansamblis VEKTORS (vadītāja Dagmāra Bārbale). FOTO Kaspars Teilāns.

2023. gada 17. jūnijā visas dienas garumā Starptautiskajā izstāžu zālē Ķīpsalā notika deju kolektīvu konkursa fināls, kurā par Lielo balvu sacentās 9 D (vidējās paaudzes) grupas kolektīvi un 16 A (jauniešu) grupas deju kolektīvi. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija: Rita Spalva, Pauls Bobkovs (Paul Bobkov) (Igaunija), Marzenna Biegala Hovorska (Marzenna Biegała-Howorska) (Polija), Zita Errsa, Alberts Kivlenieks, Vidmants Mačulskis (Vidmantas Mačiulskis) (Lietuva), Iļja Vlasenko.

Lielo balvu, 3000 eiro naudas balvu, karoga naglu un Rimi labumu kasti saņēma Latvijas Universitātes vidējās paaudzes deju kolektīvs DANCIS (vadītājs Rolands Juraševskis) D grupā un Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansamblis VEKTORS (vadītāja Dagmāra Bārbale) A grupā. Lielo balvu pasniedza kultūras ministrs, Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājs Nauris Puntulis. Savukārt 1. vietas ieguvēji saņēma balvu, karoga naglu un Rimi labumu kasti. 2. un 3. vietas ieguvēji saņēma Spilvas un Laimas gardumu grozus.

D grupa

1. vieta Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra Mazā ģilde deju ansambļa Daiļrade vidējā paaudze (vadītāja Iveta Pētersone – Lazdāne).

1. vieta Rīgas Tehniskās universitātes vidējās paaudzes deju kolektīvs Vektors (vadītāja Dagmāra Bārbale).

2. vieta Koncertorganizācijas Ave Sol vidējās paaudzes deju kolektīvs DeTeiksma (vadītājs Jānis Ērglis).

2. vieta Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra Mazā ģilde vidējās paaudzes deju kolektīvs Līgo (vadītājs Jānis Purviņš).

A grupa

1. vieta Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra Mazā ģilde deju ansamblis Daiļrade (vadītāja Iveta Pētersone – Lazdāne).

1. vieta Latvijas Universitātes tautas deju ansamblis Dancis (vadītājs Rolands Juraševskis).

1. vieta Koncertorganizācijas Ave Sol Tautas deju ansamblis Teiksma (vadītājs Jānis Ērglis).

2. vieta Rīgas Stradiņa universitātes Tautas deju ansamblis Ačkups (vadītāja Elita Treilone).

2. vieta Ziemeļrīgas Kultūras apvienības VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis Gatve (vadītāja Gunta Raipala).

2. vieta Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra Mazā ģilde Tautas deju ansamblis Līgo (vadītājs Jānis Purviņš).

3. vieta Ziemeļrīgas Kultūras apvienības VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis Rotaļa (vadītāja Diāna Gavare).

3. vieta Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes Kultūra Tautas deju ansamblis Lielupe (vadītāja Elita Simsone).

3. vieta Rīgas Celtniecības koledžas deju ansamblis Austris (vadītāja Elita Treilone).

Žūrijas pārstāvis Iļja Vlasenko stāsta: „Es apbrīnoju kolektīvu līmeni. Varēja redzēt, ka gan vadītāji, gan dejotāji, gan repertitori ir ieguldījuši milzīgu darbu. Domāju, ka par to, ko redzējām šodien, mēs varam lepoties. Jāņem vērā, ka dejotāji nav profesionāļi, bet izpildīja ārkārtīgi sarežģītas un tehniskas lietas. Cepuri nost! Novēlu tā tikai turpināt!”

Par Lielo balvu

Šajos Svētkos Lielās balvas un karoga naglas dizainu radīja Svētku identitātes autori Maija Rozenfelde un Nauris Jostsons, savukārt to realizēja metālmākslinieks Modris Svilāns. „Mēģinājumu process nezinātājam no malas var šķist juceklīgs un smags, tomēr svētku dalībniekus vieno kopējs mērķis – brīdī, kad viss sastājas savās vietās, tiek sasniegta pilnības sajūta. Balva veido divas perspektīvas: viena kā mūžīgā kustība, bet otra kā atskaites punkts – svētku 150. gadskārta,” par balvas dizainu stāsta M. Rozenfelde. Balva darināta, izmantojot metālu un cēlkoku.

Visas dienas garumā konkursu tiešraidē varēja vērot LMT Viedtelevīzijā. Arī turpmāk LMT Viedtelevīzijā iespējams noskatīties konkursa ierakstu gan ar ekspertu komentāriem, gan bez.

Latviešu skatuviskā deja svētkos

2023. gada 7. un 8. jūlijā Daugavas stadionā deju lieluzvedums „Mūžīgais dzinējs“

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzvedumā Mūžīgais dzinējs koši iemirdzēsies Latvijas novadu krāsas. Lieluzvedums iecerēts kā veltījums izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem, dejās un stāstos atainojot dažādu laiku Latvijas apceļotāju pieredzēto, sajusto un secināto.

Deju lieluzveduma Mūžīgais dzinējs repertuārā iekļautas 32 dejas, no tām trīspadsmit godalgotas jaunrades dejas un septiņas dejas no Latvijas skatuviskās dejas Zelta fonda.

2023. gada 3. jūlijā Arēnā Rīga Latviešu skatuviskās dejas lielkoncerts „Balts“

Deju jaunrades koncertuzvedums Balts veidots ar jaunu mūziku, jaunām horeogrāfijām un jaunu māksliniecisko risinājumu, kurā saplūst skatuviskā deja un latviešu tēlotāja māksla. Cauri vijas balts pavediens, kā ceļš no kura sākt, veidoties un nenomaldīties, kuru ņemt par pamatu un, kurā būt nemitīgā attīstībā.

Balts audekls, uz kura zīmēt, un balts pavediens, no kura aust krāsainus rakstus. Dažādības pilns 18 horeogrāfu kopdarbs ar 18 jaunām dejām, kas atklāj septiņas latvietim svarīgas būtības – bērnība, daba, darbs, zeme, dzīvošana, tīrradnība un esība. Latvieša daudzšķautņainība un tīrība reizē.

Deju nozare būs plaši pārstāvēta arī Svētku Noslēguma koncertā „Kopā Augšup“ Mežaparka Lielajā estrādē 2023. gada 9. jūlijā.

Linda Ertmane,
Latvijas Nacionālā kultūras centra Sabiedrisko attiecību vadītāja
2023. gada 17. jūnijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com