Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Skaidrojums

Daugavas Vanagu Apvienības Ņujorkā (DVNY) valde

Laikraksts Latvietis Nr. 757 un 758, 2023. g. 21. jūnijā
DVNY valde -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Cien. Dāmas un Kungi,

Mēs, Daugavas Vanagu Apvienības Ņujorkā (DVNY) Valde, zinām, ka pirms dažām nedēļām gan Jums, gan vairākām citām latviešu organizācijām pa visu pasauli tika izsūtīta „trauksmes cēlēju“ vēstule par DVNY, kas stāstīja, bez pamatojuma, ka DVNY valde esot nolēmusi pārdot organizācijas namu. Tā pieminēja arī citas saistītas sūdzības, kuras nebija pamatotas. DVNY valde ne pieņēma, ne centās pieņemt jebkādu lēmumu par nama nākotni. Mēs stingri noliedzam šo vēstuli, kura ir pilna ar nepamatotiem nomelnojumiem un nopietniem faktu grozījumiem. Vēstuli izsūtīja un atbalstīja tikai maza grupa DVNY biedru, kuri nesazinājās ne ar vienu valdes locekli, lai noskaidrotu faktus. Svarīgi, ka tiešs kontakts nebija vienīgā iespēja iepazīties ar mūsu valdes darbību.

DVNY valde 2023. g. februārī izsūtīja atklātu vēstuli viesiem biedriem, lai demokrātiski un atklāti uzsāktu vispārējas sarunas par DVNY nākotnes mērķiem, un kā tos vislabāk izpildīt. Šajā vēstulē tika pieminēti vairāki scenāriji (gan ar, gan bez nama turpmākas darbības), bija aicinājums biedriem iesniegt vēl citus priekšlikumus, un ielūgums visiem uz neformālām pārrunām par šo tēmu. Valde neieteica nevienu scenāriju kā labāku par citu. Šāds ierosinājums laikam skanēja „trauksmes cēlējiem“ draudošs, bet tiem vajadzēja saprast, ka pārrunāt un izpētīt organizācijas nākotni ir pilnīgi normāla un saprotama darbība. Līdzīgas pārrunas nav svešas daudzās latviešu sabiedrības organizācijās, un tās parasti veic draudzīgi, un bez uztraukuma.

Arī tika netaisnīgi aprakstīta valdes vēlēšanu norise 2022.g. 24. aprīļa pilnsapulces laikā. Jauno biedru pieteikšanās notika ierastā veidā, un bijusī valde pati nobalsoja pieņemt jaunos biedrus. Tomēr tā pie reizes noraidīja kā biedrus vairākus vietējus, latviešu sabiedrībā aktīvus kandidātus bez laba iemesla. No vēstulē pieminētās Ņujorkas latviešu tautas deju kopas pirms pilnsapulces tika uzņemti tikai 4 jauni biedri, kas neietekmēja pilnsapulces balsojumu rezultātus. Valdes vēlēšanas arī notika ierastā norisē pilnsapulcē.

„Trauksmes cēlēji“ nekaunējās arī nomelnot pašus DVNY valdes locekļus, minot, ka tiem varētu būt finansiālas intereses nama pārdošanā. Šādi meli tika izklāstīti bez pamatojuma. Neviens tagadējās valdes loceklis ne dzīvo namā, ne to lieto privātam vajadzībām, ne ir sniedzis apmaksātu apkalpojumu namam. Jāpiemin, ka starp „trauksmes cēlējiem“ ir bijuši valdes locekļi, kuri joprojam dzīvo namā, un kuri turpina apsaimniekot namu ar savu biznesu. Tāpēc šis pārmetums skanēja īpaši liekulīgi.

Organizācijas biedriem drīkst būt domstarpības par to, kā vislabāk izmantot organizācijas līdzekļus labdarības mērķiem – un vēlamies atzīmēt, ka valde pati nav vienprātis par nama nākotni. Tomēr citu biedru un organizācijas nomelnošana ir nepieņemama, un mēs to nosodam. Mūsu valde uzskata, ka jebkāds nopietns lēmums par DVNY nākotni ir jāpieņem atklāti, demokrātiski, un ar visu biedru iesaistību, un tā arī turpināsim mūsu darbību.

Ar Cieņu,

– DVNY Valde
Imants Kalniņš
Jānis Kancāns
Kārlis Kancāns
Inese Zeimule
Andris Zvārgulis
Laura AvenaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com