Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu Austrālijas Filmu Festivāls

Vadīs Lūkas Elberts un Nora Andersone

Laikraksts Latvietis Nr. 757 un 758, 2023. g. 21. jūnijā
Susan un Pēteris Dārziņi -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL59KD

Lūkas Elberts. FOTO no Lūka Elberta personīgā arhīva.

Nora Andersone (Šterna). FOTO no Noras Andersone personīgā arhīva.

Kultūras Dienās būs Latviešu Austrālijas Filmu Festivāls (LAFF), kurā tiks izrādītas jaunradītas īsfilmas. LAFF vadīs Lūkas Elberts un Nora Andersona.

* * *

Lūkas Elberts uzaudzis latviskā ģimenē un ir allaž bijis iesaistīts latviešu sabiedrībā. Viņš ir absolvējis Melburnas Latviešu biedrības Daugavas skolu, Melburnas Latviešu vidusskolu un Annas Ziedares Vasaras vidusskolu (AZVV). Piecus gadus Lūkas bija AZVV audzinātājs, ieskaitot vienreiz bija galvenais audzinātājs, kā arī bija AZVV žurnāla redaktors. Kopā ar cienījamo tautas deju horeogrāfu Jāni Purviņu Lūkas izveidoja aizraujošu video par 2017. gada AZVV. To var noskatīties šeit:
https://youtu.be/pIVSlNq1QrE.

Lūkas dziedājis Melburnas latviešu vīru korī Veseris un dejojis tautas deju ansamblī Ritenītis. Austrālijas Latviešu Jaunatnes dienās 2022. gadā Ritenītis uzveda tautas deju, kuru Lūkas horeogrāfeja. Šogad Lūkas gatavojas dejot Latvijā Dziesmu un Deju svētkos ar tautas deju ansambli Austrālijas Jūrmalnieki.

Lūkas ir ieguvis bakalauru grādu dizainā (Photomedia un Digital Media Design) Swinburne Universitātē. Jau kopš pirmā augstskolas mācību gada viņš strādājis kā fotogrāfs vairākām apģērbu kompānijām. Lūkasam tagad ir pašam savs mēdija bizness – Pink Zalktis, caur kuru viņš piegādā fotografēšanas un filmēšanas pakalpojumus apģērbu kompānijām, tīmekļa lapām, māksliniekiem, kāzām, ballītēm un citiem pieprasījumiem. Lūkas ir viens no Austrālijas latviešu diasporas galvenajiem fotogrāfiem un videogrāfiem, vai tas būtu ar kādu radošu projektu vai filmējot sabiedrības sarīkojumus un koncertus. Pagājušo Austrālijas Latviešu Kultūras dienu īsfilmu konkursā Lūkasa filma Kafejnīca ieguvu otro vietu.

* * *

Nora Andersone (Šterns) arī uzauga latviskā vidē Melburnā. Noru ar māsu Maiju un brāli Tāli jau no bērnības vecāki Ilze un Uldis Šterns veda uz dažādām Austrālijas pilsētām, lai apmeklētu Kultūras dienas. Nora absolvēja Daugavas skolu un AZVV. Brīvlaikos Nora piedalījās bērnu nometnē Sprīdīši, un bija aktīva guntiņa, gaida un lielgaida vairākas vasaras Tērvetes nometnē. Turpretī, jau no bērnības Nora priecājās ar sniega slēpošanu un ir slēpotāju kluba Zilās Acis biedre. Nora arī dejoja tautas deju grupās Sprīdītis un Ritenītis. Ir uzstājusies kā dejotāja Kultūras dienās Sidnejas Operas namā, Melburnas MYER vasaras mūzikas estrādē. Nora bija 1984. gada Vispasaules Latviešu Jaunatnes kongresa rīcības komitejas locekle un 1989. gadā piedalījās Pasaules Jauniešu dienās Helsinkos.

Nora ir farmaceite un ir strādājusi pati savā aptiekā, kā arī strādājusi vairākos lielos uzņēmumos kā vadītāja. Viņas trīs bērni, kuri jau ir pieauguši, vēl atceras latviešu bērnudārzu DAINA baznīcas zāle.

* * *

Lūkas un Nora kopā vadīs LAFF, kas būs šī gada Kultūras dienās. Būs grezns vakars ar cēlu ienākšanu par sarkano paklāju, šampanietis, popkorns, uzkodas un lieliskas īsfilmas, kas gatavotas LAFF konkursam.

Visi aicināti gatavot un iesniegt jaunradītu īsfilmu. Konkursa noteikumi pieejami šeit AL59.KD mājas lapā.

Susan & Pēteris Dārziņi,
Austrālijas Latviešu 59. Kultūras dienu rīcības komitejas priekšsēžiAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com