Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Grāmatas atvēršana un piemiņas pēcpusdiena

Vienmēr atcerēsimies mūsu mīļo Maiju

Laikraksts Latvietis Nr. 760, 2023. g. 16. aug.
Maruta Dēliņa-Tauriņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Maruta Dēliņa-Tauriņa runā grāmatas atvēršanā. FOTO Ojārs Greste.

Grāmatas atvēršanu vadīja Edgars Greste. FOTO Ojārs Greste.

Kaija Upeniece dzied dziesmas no grāmatas; māsa Vēsma Putniņa pavada uz vijoles. FOTO Ojārs Greste.

2023. gada 5. augusta pēcpusdienā mazā Jaundienvidvelsas dienvidkrasta pilsētiņa Koldeilā (Coledale) klajā laista tika Kaija Upenieces grāmata Bulli Bay, kura ir veltīta viņas mātes, nelaiķes Maijas Upenieces piemiņai.

Grāmatas sarakstīšanas ideja Kaijai radās īsi pēc mātes nāves 2021. gada oktobrī, COVID laikā, kad Maijas draugiem, mūzikas studentiem un draugiem nebija iespēja no viņas atvadīties.

Kopā ar savu tuvāko draudzeni, mākslinieci Heiliju Obrainu (Hayley O' Brien) abas sievietes salika galvas kopa un atrisināja jautājumu, kā vislabāk godināt Maijas ilggadīgo devumu bērnu muzikālās izglītības laukā.

Dzīvojot skaistā Bulli jūras līča tuvumā, lielāko daļu savas dzīves kopā ar vīru Kārli un meitām Nāru, Kaija un Vēsmu un vēlāk ar septiņiem mazbērniem Maija baudīja šī līča skaistumu, burvīgās rītausmas gaismas, putnu čalošanu un ikdienas dabas brīnumus vairāk nekā četrdesmit gadus.

Šie brīži deva iedvesmu Maijas grāmatas Bulli Bay tapšanai un arī iedvesmoja meitu Kaiju sarakstīt dziesmu Bulli Bay.

Šo skaisto sacerējumu papildināja Heilijas Obrainas apburošās, gleznainās ilustrācijas. Grāmata tika arī papildināta ar CD disku – ar muzikālas izglītības idejām pirmsskolniekiem, kuras uzsver mīlestību uz dabu, muzikālās spēles nozīmi un ilgtspēju, kā arī uzmanību pret dabisko vidi (mindfulness).

Šai sestdienas pēcpusdienā bija sanākuši vairāk kā simts Maijas Upenieces ģimenes draugu, atbalstītāju, liels skolnieku pulks, kopīgi svinot šīs izcilās latvietes dzīves devumu latviešu kultūras izplatīšanā un bērnu un jauniešu muzikālā izglītībā.

No tuvienes un tālienes, Jaundienvidvelsas ziemeļkrasta, Sidnejas, Melburnas un Dienvidkrasta apkaimes pulcējas ļaudis, lai neformālā veidā atcerētos Maijas Upenieces bagātīgo dzīvi.

Sarīkojumu izcili novadīja Upenieku ģimenes ilggadējais draugs un Kaijas bērnības draugs Edgars Greste, ar veiklu humoru savienojot laikmetīgo un pagājušo.

Pēcpusdiena iesākās ar interesantas filmas skati, kuru bija veidojušas divas Kaijas draudzenes, kur skaidroja Kaijas un viņas māsu pirmās saistes ar mūziku bērnībā. Filma arī piedalījās Kaijas draudzene, mūzikas terapeite Ann Lehmann-Kuit, kura stāstīja par savu sadarbību ar Upenieku ģimeni mūzikas laukā. Filmas tapšanu finansiāli bija atbalstījusi vietēja organizācija Culture Bank.

Īsu uzrunu par savu draudzība ar Maiju kopš 1968. gada sniedza Maruta Tauriņa.

Vēlāk viesi baudīja vieglas uzkodas un tām sekoja neformāla sadziedāšanās un muzicēšana, kurā piedalījās Kaija un Vēsma Upenieces, Viktorija Mačēna un citi mūzikas draugi.

Vienmēr atcerēsimies mūsu mīļo Maiju.

Maruta Dēliņa-Tauriņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com