Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Austrālijas Latviešu 59. Kultūras dienas gaidot

Vēsturnieces aicinājums atsaukties

Laikraksts Latvietis Nr. 762, 2023. g. 30. aug.
Ilze Nāgela -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL59KD

Maija Drēziņa. FOTO no Maijas Drēziņas personīgā arhīva.

Jaunā vēsturniece Maija Drēziņa ir uzņēmusies sakopot iepriekšējo Austrālijas Latviešu Kultūras dienu (ALKD) simbolus un citus dažādus piemiņas objektus, un ar tām stāstīt, kā Kultūras Dienas ir izveidojušās, gadu gaitā lepni iemūžinot mūsu – latviešu kulturālos sasniegumus. Aicināju Maiju uz īsu sarunu.

Ilze Nāgela: Lūdzu pastāsti īsi par šo savu projektu – izstādi, kas paredzēta KD laikā?

Maija Drēziņa: Šogad man kā vēsturniecei ir dota ļoti sajūsminoša iespēja – rīkot vēsturisku projektu.

IN: Kāds ir šī Tava projekta mērķis?

MD: Šī projekta mērķis ir uzstādīt digitālu arhīvu ar piemiņas lietām no iepriekšējām Austrālijas Latviešu Kultūras dienām. Projektu arī atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija no diasporas atbalsta projektu programmas līdzekļiem. Bet – man ir vajadzīga jūsu palīdzība salikt kopā visu šo materiālu!

IN: Kas ir tieši tās lietas, kuras Tu meklē?

MD: Es meklēju tādas lietas kā: KD programmas, biļetes uz KD sarīkojumiem un pasākumiem, fotogrāfijas un citus objektus, kas atbilst Austrālijas Latviešu Kultūras dienām. Šīs lietas tiks digitalizētas un ievietotas internetā, kur jebkurš varēs apskatīt mūsu svētku vēsturi. Šis projekts atļaus mums saprast, kā Austrālijas Latviešu Kultūras dienas ir mainījušās. Šos piemiņas materiālus skatot, varēsim lepoties ar mūsu – latviešu kultūras sasniegumiem.

IN: Kā tieši tautieši var Tev palīdzēt?

MD: Es lūdzu ik katru no jums padomāt, vai jums nav mājās kāda piemiņas lietas no iepriekšējām Austrālijas Latviešu Kultūras dienām. Tātad, atkārtošos, bet ja jums kādam ir: fotogrāfijas, KD programmas, KD suvenīri – T –krekli, rotas lietas, krūzes, plakāti, dziesmu grāmatas... utt., kā arī video ieraksti vai filmas, un jebkas cits, kas saistīts ar iepriekšējām Kultūras dienām, lūdzu atsūtiet! Visas lietas tiks atgrieztas pēc nofotografēšanas.

IN: Vajadzību saraksts klāsts ļoti plašs; ar ko sākt?

MD: Pašreiz meklēju mantas un citas piemiņas lietas kopš 1951. gada Kultūras dienām. Ja jums ir kaut kas, kas jums šķiet derētu šajā arhīvā, lūdzu sūtiet ziņu: mdrezins@gmail.com. Kā arī, protams, ja jums ir kādi jautājumi par šo projektu, laipni lūdzu, rakstiet! Ceru, ka dzirdēšu no jums drīz, lai šo projektu varu īstenot, un jau iepriekš pateicos par atbalstu.

IN: Kur Tavs projekts būs apskatāms?

MD: Digitālais arhīvs tiks ielikts Internetā, bet protams būs izstāde Kultūras dienās, un es aicinu jūs visus to apmeklēt par Kultūras dienu svētku nedēļā!

IN: Novēlu Tev sekmes ar šo ļoti vērtīgo projektu, kā arī aicinu laikraksta „Latvietis“ lasītājus būt atsaucīgiem Tavam lūgumam. Gaidīsim izstādi.

Projektu atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija no diasporas atbalsta projektu programmas līdzekļiem.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com