Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA valde gatavojas sēdei Rīgā

Darbu pārpildīta nedēļa

Laikraksts Latvietis Nr. 766, 2023. g. 27. sept.
PBLA pārstāvniecība -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valde pulcēsies uz gadskārtējo 2023. gada valdes sēdi, kas notiks no 25. līdz 30. septembrim Rīgā. Sēdes ietvaros notiks informatīvs seminārs, kora koncerts, lai popularizētu 2024. gada dziesmu svētkus Toronto, būs tikšanās ar PBLA sadarbības partneriem Latvijā, un tiks pārrunāts organizācijas darbs. Sēdes nedēļa sāksies ar PBLA valdes izbraukumu uz Daugavpili un uz Latvijas pierobežu ar Baltkrieviju, lai iepazītos ar situāciju tur un Daugavpils novadā kopumā.

Šoruden svinīgās sēdes atklāšanas ceremonijas vietā PBLA vadība lēma rīkot informatīvu semināru par cīņu ar korupciju Latvijā sadarbībā ar Sabiedrību par atklātību Delna un par diasporas mediju lomu sadarbībā ar portālu Latvieši.com. Informatīvais seminārs notiks Latvijas Universitātes Dabas mājā Torņakalnā, ceturtdien, 28. septembrī, no plkst. 9.00 līdz 12.30.

Pēc notikumiem bagātas Dziesmu un deju svētku vasaras un veiksmīgi sarīkota Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma valde tiksies, lai atskatītos un izvērtētu arī šos notikumus un plānotu nākotnes prioritātes. „Mēs veltīsim laiku organizācijas darbam un arī sadarbībai Latvijas jauno valdību un ar ministrijām, kas pašlaik gatavo plānu darbam ar diasporu nākamajam trīs gadu posmam. Ar mūsu semināru centīsimies pievērst sabiedrības uzmanību cīņai ar korupciju Latvijā un arī diasporas mediju lomai un vietai latviešu sabiedrībā Latvijā un ārpus tās,“ uzsvēra PBLA priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

Darba sesijās 28., 29. un 30. septembrī PBLA valde plāno pārrunāt diasporas kultūras un izglītības darba aktualitātes, kā arī Latvijas valsts drošības jautājumus. Plānota saruna ar Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvjiem par aizvadītajiem 2023. gada Vispārējiem Dziesmu un deju svētkiem Latvijā un gaidāmajiem svētkiem Toronto, Kanadā 2024. gadā un Grandrapidos, Mičiganā 2026. gadā.

PBLA valde pārrunās turpmākās sadarbības ar partneriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Eiropas jauniešu un Daugavas Vanagu apvienībās. Valde piedalīsies arī Diasporas konsultatīvās padomes sēdē Latvijas Ārlietu ministrijā piektdien, 29. septembrī.

Daugavpilī plānots apciemot Universitāti, satikt vietējās pašvaldības, Nodarbinātības valsts aģentūras un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvjus, Latgales reģiona remigrācijas koordinatori, kā arī kopā ar Latvijas robežsardzi valdes locekļiem būs iespēja apmeklēt Latvijas pierobežu ar Baltkrieviju. Sēdes ietvaros 27. septembra vakarā Rīgas Latviešu biedrības namā notiks koncerts Ceļā uz Toronto dziesmu svētkiem 2024, kurā uzstāsies LU jauktais koris Aura, izpildot latviešu komponistu ārzemēs radītās dziesmas, no kurām lielu daļu koris gatavo XVI Latviešu Dziesmu un deju svētkiem svētkiem Kanādā, Toronto, nākamvasar.

Sēdes noslēgumā PBLA valde debatēs par rezolūcijām un pieņems lēmumus par apvienības nākotnes darbu. 29. un 30. septembrī sēde notiks Latvijas Okupācijas muzeja Nākotnes nama Izstāžu zālē Strēlnieku laukumā 1, Vecrīgā.

PBLA pārstāvniecībaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com