Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Graube atkal būs NBS komandieris

Saeima NBS komandiera amatā apstiprina brigādes ģenerāli Raimondu Graubi

Laikraksts Latvietis Nr. 86, 2010. g. 21. apr.
Vineta Kleine -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Graube

Brigādes ģenerālis (tagad jau ģenerālmajors) Raimonds Graube 2009. gadā. FOTO Gunārs Nāgels.

Saeima ceturtdien, 15. aprīlī par nākošo Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieri apstiprināja brigādes ģenerāli Raimondu Graubi.

Uzrunājot Saeimas deputātus, aizsardzības ministrs Imants Lieģis teica: „Raimonds Graube jau iepriekš ir veiksmīgi apliecinājis savas profesionālās spējas bruņoto spēku komandiera amatā, tāpēc esmu pārliecināts, ka arī šajā pārmaiņu laikā viņš ar visaugstāko atbildību un sekmīgi spēs pildīt bruņoto spēku komandiera pienākumus.“ I. Lieģis norādīja, ka R. Graube ir pierādījis sevi kā profesionāls virsnieks, kurš labi pārzina gan Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un aizsardzībai nozarei aktuālus jautājumus, gan situāciju NATO un Eiropas Savienībā. Ministrs uzsvēra, ka savu atbalstu Raimonda Graubes kandidatūrai vienbalsīgi ir paudusi arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija un Nacionālās drošības padome.

Militāro karjeru NBS R. Graube sācis 1991. gadā, dienot Zemessardzes štāba bataljonā. No 1995. līdz 1999. gadam bijis Zemessardzes štāba priekšnieks, no 1999. līdz 2003. gadam – Nacionālo bruņoto spēku komandieris, no 2003. līdz 2008. gadam – Aizsardzības ministrijas NATO integrācijas izpildsekretārs, bijis Latvijas militārais pārstāvis NATO un Eiropas Savienībā. Kopš 2009. gada augusta R. Graube ir Aizsardzības ministrijas izpildsekretārs militāro spēju attīstības jautājumos.

R. Graube militāro izglītību ir ieguvis ASV Nacionālās Aizsardzības universitātē un Lielbritānijas Apvienoto spēku un štāba koledžā. Viņš ir Viestura ordeņa Lielkrusta komandieris, ir apbalvots ar vairākiem Latvijas un ārvalstu apbalvojumiem.

Šobrīd bruņoto spēku komandiera pienākumus pilda ģenerālmajors Juris Maklakovs.

Informāciju sagatavoja:

Vineta Kleine,
AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com