Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kultūras dienas Melburnā

Intervija ar Jānu Andersoni laikrakstam „Latvietis“

Laikraksts Latvietis Nr. 94, 2010. g. 14. jūnijā
IN -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL53KDH400

Jana

Jāna Andersone

Ilze Nāgela: Priecājos, ka Tu atradi laiku un esi piekritusi sarunai par Kultūras dienām un dalīties ar laikraksta Latvietis lasītājiem par saviem gan jau padarītajiem, gan arī iecerētajiem darbiem. Tuvojas šī gada lielais notikums Austrālijas latviešu dzīvē – Kultūras dienas! Saprotu, ka Tu esi Kultūras dienu jaunatnes pārstāve. Pastāsti, lūdzu, kāda ir jauniešu loma šogad Melburnas Kultūras dienās!

Jāna Andersone: Jā, esmu jaunatnes pārstāve Kultūras dienu komitejā. Cenšos pārstāvēt jauniešu intereses un izteikt domas no jaunieša viedokļa. Melburnas Kultūras dienas grib iesaistīt visas paaudzes savā programmā un darbībā. Mana loma ir ne tikai informēt komiteju par jauniešu domām, bet arī mudināt jauniešus piedalīties festivālā.

I.N.: Nule pagājušā nedēļā notikušajā salsa modes skatē jaunieši aktīvi piedalījās. Atceros, jauniešus arī čakli piepalīdzot citos jau notikušajos līdzekļu vākšanas sarīkojumos par labu Austrālijas 53. kultūras dienām. Kā jaunieši ir iecerējuši piedalīsies šajās Kultūras dienās?

J.A.: Jauniešu enerģiju un talantu izmantos visur, kur vien var! Jaunieši iesniegs darbus portretu konkursā, atklāšanā piedalīsies jaunieši gan ar atsevišķiem priekšnesumiem, gan arī būs folkloras ansambļi, dziedās jauniešu koris Jaunais vējš, kā arī tie jaunieši, kas dzied citos koros; jaunieši spēlēs teātri un piedalīsies raibā pēcpusdienā; jaunieši dancos tautas dejās un muzikālie jaunieši piedalīsies Kultūras naktsklubā. Ir jau iespējams jauniešiem piedalīties arī citos sarīkojumos, bet par to varēs precīzāk uzzināt Kultūras dienu mājas lapā.

I.N.: Interesanti, bet kas ir Kultūras naktsklubs?

J.A.: Kultūras dienās šoreiz nenotiks tradicionālais jauniešu koncerts, bet būs Kultūras naktsklubs. Šis ir pasākums, ko es rīkoju Latviešu nama mazā zālē. Tur piedalīsies jaunieši ne tikai jauni gados, bet jauni sirdī. Kultūras naktsklubs būs atvērts divas reizes pa Kultūras dienu laiku, un programma atšķirsies abos vakaros. Publika sēdēs pie maziem galdiņiem vai ērtos krēslos, būs sveču gaisma. Blakus telpā darbosies bārs, kur varēs iegādāties atspirdzinājumus un uzkodas. Mūzika būs džeza un kabarē stilā, bet arī būs dažādas modernas improvizācijas. Ar visu to, ka mūziķi ir lūgti uzstāties kā indivīdi, es ceru, ka tie saspēlēsies arī ar citiem naktskluba māksliniekiem, lai izveidojās plūstoša programma.

I.N.: Varbūt vēl kaut kas par ko Tu vēlētos pastāstīt mūsu lasītājiem?

J.A.: Vēlētos aicināt jauniešus no visām Austrālijas un visām pasaules malām nākt piedalīties Austrālijas latviešu 53. Kultūras dienās Melburnā gada beigās vai nu kā dalībniekiem tautas dejās, dziedātājiem korī, vai māksliniekiem portretu konkursā. Ja ne kā dalībniekiem, tad piedalīties kā apmeklētājiem. Kaut kas mūsu programmā jūs noteikti uzrunās! Varbūt tā būs atklāšanas programma, kur redzēs izvilkumus no visiem Kultūras dienu sarīkojumiem, vai teātris, kas iedarbinās prātiņu un liks padomāt par senču grūto dzīvi, nokļūstot Austrālijā, vai vieglāka rakstura raibā pēcpusdienā, kurā katrs varēs pasmieties par notikumiem sabiedrībā, kas tiks attēloti humoristiskās skicēs, vai arī noslēguma balle, kur vakara tērpos varēs stilīgi sagaidīt Jauno gadu Jarras upes malā.

I.N.: Pateicos Tev par interviju! Gaidīsim arī turpmāk ziņas, kā jaunieši gatavojas Kultūras dienām. Novēlu, lai izdodas jauniešu iecerētie un rīkotie sarīkojumi! Un ceru, ka tajos pulcēsies ne tikai gados, bet arī sirdī jauni svētku viesi! Veiksmi un izdošanos! ∎Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com