Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


...Un atkal svaigi vēji Melburnas Latviešu namā...

Vēl par AL53KD Salsa modes skate

Laikraksts Latvietis Nr. 94, 2010. g. 14. jūnijā
L.L. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Šī gada 5. jūnija pēcpusdienā Kultūras dienu rīcības komiteja rīkoja līdzekļu vākšanas sarīkojumu Latviešu namā. Labi atceros pagājušā gadā, šim pašam nolūkam rīkoto sarīkojumu – Kremerata, kas notika februārī, – dienu pēc Melnās sestdienas ugunsgrēkiem, vēl viss tinās dūmos, koda acis un rīkli, bet, ieejot Namā, šķita tevi apņem svaigs gaiss! Kaut kā daudz kas bija pārkārtots, pārveidots, un jauni cilvēki veikli darbojās. Jauki.

Šīgada rīkotā pēcpusdiena – atkal kaut kas jauns! Pavisam cita žanra Modes Skate: Salsa – Fool modes (Fool Fashions) no Rovīnas Dūlanas (Rowena Doolan) salona. Tie, kas devāmies turpu, bažījamies – vai tik būs arī mūsu acij kaut kas patīkams ko redzēt? Nu – un Kā bija!!!.... jānožēlo tie, kas neuzdrošinājās atnākt; tik interesantu uzvedumu nebijām nedz paredzējuši, nedz piedzīvojuši!

Modelētāji ar dejotājiem pavisam kopā bija pāri 30 – jaunieši un dažāda vecuma bērni. Kas varēja ar viņiem visiem tikt galā – nezinu. Kā varēja viss tik gludi noritēt – neaptverami! Kas varēja to bērnu modeļu armiju savaldīt – saģērbt, dabūt laikā uz platformas, iemācīt nostaigāt, paklanīties utt. – neticami! Viss noritēja gludi – bez asarām un bez kādām traģēdijām.

Nama Mazā zāle bija skatītāju pilna – lielākais vairums, protams, modeļu piederīgie – tādu, kam nebija nekādas radniecības, diemžēl bija gaužam maz! Žēl, ka sabiedrībā tik maza atsaucība tik lielam pieliktam darbam... Uzvedums bija tik raits un raibs un jautrs. Kāda dāma teica, – ka sākumā sejā parādījās smaids, tad beidzoties, seja smaidā bija gandrīz sastingusi! Nav daudz tādu sarīkojumu.

Ienākot Nama priekštelpā, viesus sagaidīja šī sarīkojuma rīcības komiteja – priekšsēde Anita Andersone, vadītājas un atspirdzinājumu sagādātājas Daina Leitmane un Karīna Padoma ar šampanieti, vīnu, sulām un sīkām uzkodām.

Sarīkojumam sākoties, Anita Andersone apsveica visus ieradušos viesus ar uzrunu daļēji latviski – daļēji angliski. Pēc tam Daina Leitmane atklāja vakaru, pastāstot par Rovīnas Dūlanas modēm, kas nav tikai Fool Fashion, bet ir arī pavisam normālas un elegantas.

Pati īpašniece arī bija kaut kur aizkulisēs – acīm redzot, ar palīdzīgu roku. Modelētie tērpi bija raibi – raibi un tik dažādi; sejas smiņķētas – zilas – zaļas – rozā, matu kārtojumi neparasti ar saspraustiem pom-pomiem  vai lentām, somas – visādi dzīvnieki – piesprausti vai rokās turēti; varbūt kāds cits to aprakstīs?

Pa starpām arī bija deju uzvedumi. Tiešām bija gādāts par dažādību un bija izdevies! Dažas stundas bija tik ātri pagājušas – vienā jautrībā! Jāprasa, kad būs atkal kāds sarīkojums un – kāds?!

Darbs rīkotājiem bijis grūts, bet izdevies! Kā jau iepriekš minēju, jānožēlo kūtrā sabiedrības atsaucība: vai tiešām esam par vecu, lai uzņemtu kaut ko jaunu – citādu kā parasti??? Man ir 88 gadi; es izbaudīju un es saku paldies visiem, kas to uzbūra un no sirds vēlu – lai ir spēks – turpināt tālāk ar tādu pašu aizrautību!!!

L.L.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com