Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kultūras dienu emblēma

Kā senāk sakta senču tērpiem, tā šodien Kultūras dienas Austrālijas latviešiem!

Laikraksts Latvietis Nr. 75, 2010. g. 10. febr.
Anita Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL53KD

AL 53 KD emblēma.

Šī gada beigās notiks Austrālijas latviešu 53. Kultūras dienas Melburnā. Kultūras dienas ik reizi tiek noraksturotas ar īpaši veidotu emblēmu. Šoreiz mūsu svētku nozīme tiek raksturota ar audumā iespraustu pakava saktu.

AL53. KD emblēmas konkursā uzvarēja Anda Banikosa (Banikos, dz. Saulīte). Anda Banikosa ir māksliniece ar plašu darbības apjomu, strādājot dažādos mākslas dizaina laukos, tai skaitā ar skatuves tērpu un dekorāciju veidošanu, stiklu darbiem, gleznošanu un grāmatu ilustrēšanu. Anda ir piedalījusies vairākās izstādēs kā Austrālijā, tā arī Latvijā.

Andas Banikosas meti ir iepriekš izmantoti kā mūsu kultūras svētku atpazīstamie simboli: AL 51. KD Adelaidē 2006. gadā un Jaunatnes dienās 1977. un 2007. gados. Anda, savu 53. KD emblēmas veidošanas procesu apzīmēja šā: Domājot par latviešu kultūras dzīvi Austrālijā, nāca prātā iedvesmu meklēt prof. Edgara Dunsdorfa vēstures grāmatā „Saktu stāsti“. Tur atradu daudz saistošu vielu par mūsu senču pagātni. Raugoties senlatviešu kaltajā pakavu saktā, kuras pamata uzdevums ir bijis saturēt tērpus, radās paralēla doma par Kultūras dienu lomu Austrālijas latviešu sabiedrībā – mūsu kultūras svētki vieno mūsu sabiedrību. Tā dzima ideja, izmantot pakava saktas motīvu savienotu ar auduma fonu. Tā kā konkursa nolikumā bija noteikums emblēmas ietvaros izmantot aprakstu „AL53KD Melburnā 2010“, izdomāju, ka savirknējot šo tekstu nepārtrauktās rindās, varētu apvienot vajadzīgās informācijas ietilpināšanu emblēmā ar auduma šķiedras veidošanu. Jāatzīstas, ka nevaru pati vien saņemt atzinību meta pilnveidošanā – mans vīrs Jianis (Yianni) bija manas idejas pilnveidošanas līdzdomātājs un tehniskais izveidotājs.

Kultūras sakta, kura iesprausta Austrālijas latviešu veidotajā audumā, ir spēcīgs simbols mūsu kultūras svētkiem, kuri jau 53. reizi savedīs kopā latviešus no visām Austrālijas malām. Aicinām ikvienu atbraukt uz Melburnu gada beigās! Veidosim jo plašu savu audumu; smelsim spēku no mūsu senču veidotās kultūras bagātības!

Anita Andersone
AL53. KD Melburnā
Rīcības komitejas priekšsēdeAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com