Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kurzemes cietokšņa diena

Pagājuši 70 gadi

Laikraksts Latvietis Nr. 360, 2015. g. 15. maijā
Andrejs Mežmalis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Š.g. 8. maijs ir Kurzemes cietokšņa 70. gadadiena. Paiet 70 gadi kopš beidzās Otrais pasaules karš un iesākās 45 gadu garais Padomju Savienības okupācijas un represiju laiks, līdz kamēr Latvija atkal atguva savu neatkarību. Šajā dienā mēs pieminam mūsu Otrā pasaules karā kritušos karavīrus, mūsu varoņus un brīvības cīnītājus – Leģionārus. Kalendārā šī diena tiek arī atzīmēta kā Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena.

Atzīmēsim šo dienu ar piemiņas veltītiem dievkalpojumiem, ar ziedu nolikšanu pie mūžā aizgājušo leģionāru un brīvības cīnītāju kapu vietām un ar piemiņas pasākumiem, lai šī diena vienmēr paliktu mūsu tautas atmiņā. Atcerēsimies, 80 000 no mūsu tautas krita kaujas laukos; tā bija mūsu jaunatne, mūsu tautas zieds – mūsu tautas brīvības cīnītāji, kuri atdeva savas dzīvības par Latviju, cerēdami atgūt mūsu tautai zaudēto brīvību tajā traģiskā Latvijas vēstures laika posmā. Kad beidzās Otrais pasaules karš, apmēram 5000 leģionāru iegāja mežos un turpināja cīņu kopā ar citiem Latvijas patriotiem par Latviju; pieminēsim mūsu kritušos partizānus, kuri cīnījās līdz pat 1956. gadam. Mūsu karavīru, partizānu un visu brīvības cīnītāju, piemēram, Gunāra Astras, uzupurēšanās nebija veltīga, jo viņu cīņas iedega mūsu tautas sirdīs brīvības liesmu, kas turpināja degt un vaiņagojās ar brīvības atgūšanu divas paaudzes vēlāk.

Šo 8. maija dienu Latvijā atzīmēs ar piemiņas brīdi Rīgas Brāļu kapos jau plkst. 11.00; tā ir tradīcija, kura ir ieviesta Latvijā un kurā piedalās Latvijas valsts valdības vadošās personas, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vadība ar goda sardzi un Latvijā rezidējošie ārzemju vēstnieki, ārzemju militārie atašeji un nevalstikās organizācijas, bet plkst. 15.00. notiks svinīgs piemiņas pasākums Lestenes Brāļu kapos ar vaiņagu un ziedu nolikšanu pie Mātes Latvijas tēla un kritušā Nezināmā karavīra atdusas vietas, kam sekos uzrunas un aizlūgšana par mūsu mūžībā aizgājušiem karavīriem. Vakarā, plkst. 19.00, Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notiks svinīgs Kurzemes cietokšņa piemiņas vakars ar piemiņas koncertu, kurā piedalīsies izcilais un godalgotais DV Latvija Daugavas Vanadžu koris; šo pasākumu rīko DV Latvijā, DV CV prezidijs, DV Latvijā Vanadžu koris un Latvijas Nacionālo karavīru biedrība.

Naidnieks nav rimies un joprojām mēģina paņemt to, kas pieder latviešu tautai. Mēs redzam, ka pulkveža Viļa Januma un DV mērķi ir bijuši pareizi – cīņa par mūsu tautas brīvību un Latvijas neatkarību. Mums ir jāturpina iesāktā cīņa, lai katrs latvietis savā tēvzemē Latvijā var tiešām justies brīvs un pilnīgi drošs, ka viņš un viņa tēvzeme nav apdraudēta. Mums jāturpina iesāktā cīņa tagad ar gara ieročiem, kā to skubināja pulkvedis Janums – ar informācijas, faktu un patiesības izplatīšanu, kas okupācijas gados Latvijā bija pilnīgi neiespējami darīt. Padomju Savienības okupācijas laikā praktiski visas brīvās Latvijas vēstures, brīvības cīņu laika, patriotiskās un citas grāmatas tika pilnībā iznīcinātas. Atbalstīsim autorus, kuri veicina patriotisko audzināšanu un patiesības informācijas izplatīšanu Latvijā un citur pasaulē; tas palīdz veicināt mūsu tautas vienotību un palīdz nodrošināt mūsu tautas eksistenci, lai Latvija ir un paliek latviešu tautas tēvzeme, kur iedzīvotāji runā latviešu valodā.

Daugavas Vanagi, sasauksimies!

DV priekšnieks
Andrejs Mežmalis
2015.g. 26. aprīlī, Rīgā
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com