Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Svētki Dziesmai

Kultūras dienu ieskaņas koncerts

Laikraksts Latvietis Nr. 106, 2010. g. 2. sept.
IN -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL53KDH400

SD1

Apvienotais koris. No kreisās diriģente Agita Ikauniece. No labās diriģents Aldis Sils, pianiste Zane Ritere. FOTO Gunārs Nāgels.

SD2

„Svētki Dziesmai“ ieskaņas koncerts Melburnas Latviešu namā. Diriģente Agita Ikauniece. FOTO Gunārs Nāgels.

SD3

Diriģente Agita Ikauniece. FOTO Gunārs Nāgels.

SD4

Diriģents Aldis Sils. FOTO Gunārs Nāgels.

SD5

Koristes dzied. FOTO Gunārs Nāgels.

SD6

Sadziedāšanās kopā ar „priekšdziedātājiem“. FOTO Gunārs Nāgels.

Svētdien, 29. augustā Melburnas Latviešu namā, kā kārtējais Kultūras dienu līdzekļu vākšanas pasākums, notika AL53KD kopkora koncerta Svētki dziesmai 1. ieskaņas koncerts un sadziedāšanās.

Divas dienas – 27. un 28. augustā no plkst. 10 rītā līdz plkst. 20 vakarā Melburnas Latviešu namā bija pulcējušies Austrālijas apvienotā kora apmēram 40 dalībnieki no Adelaides, Melburnas un Sidnejas. Bija pārstāvēti kori – Dziesmu laiva, Rotas koris, Dainas koris, Atbalsis, Sidnejas Vīru koris un Adelaides DV vīru koris. Mēģinājumus vadīja un koncertā diriģēja izcilais Austrālijas latviešu diriģents, pedagogs un komponists Aldis Sils un Latvijas XXIII un XXIV Vispārējo dziesmu svētku virsdiriģente Agita Ikauniece no Latvijas. Nenogurstoši visas šīs dienas pie klavierēm pavadījumus spēlēja pianiste un arī Dainas kora vadītāja Zane Ritere. Koristi šo ļoti talantīgo diriģentu un pianistes vadībā intensīvā režīmā apguva daļu no Kultūras dienu Kopkora koncerta Svētki dziesmai programmas. Šo visu organizēja un vadīja AL53KD Kopkora koncerta vadītāja Jolanta Lārmane.

Abas mēģinājumu dienas par dziedātāju labsajūtu rūpējas Dr. Uldis Ozoliņš, gan pagatavojot garšīgo ķirbju zupu, gan sarūpējot picas vakariņām. Visas dienas dziedātājiem tika piedāvāta tēja, kafija, cepumi.

Koncertu svētdien atklāja AL53KD Rīcības komitejas priekšsēdētāja Anita Andersone, apsveikuma vārdus teica Jolanta Lārmane. Apmēram 100 apmeklētājiem koncertā bija izdevība noklausīties dažas no KD Kopkora repertuāra dziesmām. Divās dziesmās – Daugavas krastā un Saule, Pērkons, Daugava piedalījās 12 Melburnas skolas bērni. Vienai no dziesmām – latviešu tautas dziesmai Jāņa Lūsēna apdarē Es saviju vainadziņu vijoles solo spēlēja Indra Pilskalne.

Sirsnīgā gaisotnē apmeklētāji varēja pavadīt koncerta otro daļu – sadziedāšanos, kurā kora dalībnieki kopā ar publiku dziedāja populāras un visiem pazīstamas dziesmas. Vārdi šīm dziesmām bija uz saulaini dzeltenzaļām dziesmu lapiņām, kuras apmeklētāji saņēma pie ieejas, iegādājoties biļetes. Apmeklētāji saņēma arī lapiņas, uz kurām tika lūgti ierakstīt piecas savas mīļākās dziesmas, lai piedalītos aptaujā, lai vēlāk ar šīs aptaujas palīdzību noskaidrotu, kādas dziesmas dziedāsim KD Kopkora koncerta Svētki dziesmai sadziedāšanās daļā.

Melburnas Latviešu nama zāle šai pēcpusdienā bija skaisti un neparasti iekārtota. Proti, koris novietojās pie zāles malas sienas, bet ne uz vai pie skatuves, kā tas ierasts. Kā deviņi stari no zāles centra uz malām bija novietotas deviņas galdu rindas. Galda rotājumiem vadošās krāsas bija dzeltens un gaiši zaļš – īsti pavasarīgi, jo Melburnā jau jūtam pavasara tuvošanos. Ziedu kompozīcijas uz katra galda bija dzeltenos un zaļos toņos, uz katra galda dega sveces. Tikpat košas dzeltenas un gaiši zaļas krāsas salvetes rotāja galdus, uz kuriem bija uzkodas. Tika piedāvāti atspirdzinājumi – tēja un kafija, kā arī varēja iegādāties dažādus vīnus. Par vīniem rūpējās Dr. Uldis Ozoliņš.

Sarīkojuma noslēgumā tika teikts daudz skaistu un sirsnīgu pateicības vārdu un dāvātas ziedu veltes ne tikai diriģentiem un pianistei, bet tos saņēma arī čaklie palīgi un darbinieki.

Diriģentei Agitai Ikauniecei, kura jau otrdien devās atpakaļ uz Eiropu, Aina Kučera, Viktors Brenners un Dāvids Vējiņš bija sagādājuši mazu pateicības velti par garajām un nenogurstošā darbā ar koristiem pavadītajām stundām – Agitas iecienītos mango augļus, makadāmijas riekstus un stikla kausu, no kura dzert veldzējošo dzīves ūdeni.

I.N.

Tuvākos laikraksta „Latvietis“ numuros sekos intervijas ar diriģentiem Agitu Ikaunieci un Aldi Silu.

Nākamais – 2. – AL53KD koristu un diriģentu salidojums-kopmēģinājums notiks Melburnā, šī gada 1., 2. un 3. oktobrī.

Svētki dziesmai 2. ieskaņas koncerts un sadziedāšanās notiks š.g. 3. oktobrī, plkst. 14, Melburnas Latviešu namā.

AL53KD Kopkora koncerts un sadziedāšanās Svētki dziesmai notiks 2010. gada 30. decembrī plkst. 17 –24, Seintkildas Pilsētas namā.

INAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com