Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kultūras dienas gaidot

AL53KD Kopkora koncerta „Svētki dziesmai“ otrais Ieskaņas koncerts

Laikraksts Latvietis Nr. 113, 2010. g. 7. sept.
IN -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL53KDH400

SDz-Koris

Apvienotais koris. Priekšā labā pusē Austrālijas latviešu 53. Kultūras dienu rīcības komitejas priekšsēdētāja Anita Andersone slēdz sarīkojuma pirmo daļu. FOTO Gunārs Nāgels.

SDz-Publika

Daļa publikas sarīkojuma otrajā daļā – sadziedāšanā. FOTO Gunārs Nāgels.

SDz-Marija

Diriģente Marija Perejma. FOTO Gunārs Nāgels.

SDz-Jolanta

Diriģente Jolanta Lārmane. FOTO Gunārs Nāgels.

SDz-Zane

Diriģente Zane Ritere. FOTO Gunārs Nāgels.

SDz-Mango-sin-quinto

„Mango Sin Quinto“. No kreisās: Daris Leitmanis, Ingus Purens, Jāna Andersone, Jolanta Lārmane. FOTO Gunārs Nāgels.

Saulainajā un jau tīri vasarīgi siltajā svētdienas pēcpusdienā, 3. oktobrī Melburnas Latviešu nama mazajā zālē norisinājās jauks pasākums – Austrālijas Latviešu 53. Kultūras dienu Kopkora koncerta „Svētki dziesmai“ 2. Ieskaņas koncerts, bet pēc tā – „Sadziedāšanās“.

1. un 2. oktobrī norisinājās Austrālijas latviešu apvienotā kora Atbalsis un KD kopkora intensīvie mēģinājumi no plkst. 10 rītā līdz plkst. 20, līdzdarbojoties Zanei Riterei – pianistei un diriģentei, diriģentam Viktoram Bendrupam, Sandrai Birzei – pianistei un diriģentei, kā arī Marijai Perejmai – diriģentei no Adelaides. Un, protams, Jolantai Lārmanei – šī sarīkojuma organizētājai un nenogurstošai vadītājai, vīru kora, bērnu kora diriģentei un koklētājai. Prieks bija redzēt, ka kora rindas kuplināja dziedātāji, kas bija sabraukuši gan no Adelaides, gan Sidnejas, gan Brisbanes. Tika mēģinātas ne vien jauktā kora dziesmas, bet arī vīru kora dziesmas, kuras skanēs KD Kopkora koncertā.

Dr. Uldis Ozoliņš, tāpat kā iepriekšējās kopmēģinājumu dienās septembrī, atkal rūpējās par dziedātāju labsajūtu un mundro garu, pusdienās cienājot ar paša vārītu garšīgu zupu, kā arī sagādājot vakariņas.

Pirms koncerta AL53KD Kopkora koncerta Svētki dziesmai vadītāja Jolanta Lārmane sveica klātesošos. Koncerta programmā 3. oktobrī skanēja dažas dziesmas jauktam korim no AL53KD Kopkora koncerta Svētki dziesmai.

Ko tad dzirdējām koncertā? Ģērbies, saule, sudrabota (latviešu tautas dziesma Anitas Kuprisas apdarē) – diriģēja Zane Ritere; Aiz azara augsti kolni (latgaliešu tautas dziesma Jurjānu Andreja apdarē) – diriģēja Marija Perejma. Jāņa Lūsēna dziesmu (Friča Bārdas vārdi) Bērnu lūgšana – diriģēja Jolanta Lārmane, vijoles solo spēlēja Daina Jefimova un pie klavierēm Zane Ritere; šai dziesmā piedalījās daļa no Melburnas bērnu kora dziedātājiem. Zigmāra Liepiņa komponēto Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas ar latviešu tautas dziesmas vārdiem diriģēja Marija Perejma, Zanei Riterei uz klavierēm pavadot, bet Jolanta Lārmane uz kokles pavadīja Zanes Riteres diriģēto latviešu tautas dziesmu Daces Aperānes apdarē Ziedi, ziedi, rudzu vārpa. Vīru kora grupa kaut arī nelielā skaitliskā sastāvā, taču izjusti un pārliecinoši izpildīja Imanta Kalniņa komponēto Lūgšanu (Knuta Skujenieka vārdi) – diriģēja Jolanta Lārmane, pie klavierēm Sandra Birze. Publiku ļoti aizkustināja sirsnīgais Raimonda Paula (Jāņa Petera vārdi) dziesmas Pacel galvu, baltā māt! izpildījums. Arī šo dziesmu diriģēja Jolanta Lārmane, Sandrai Birzei uz klavierēm pavadot. Himniski izskanēja Karoga dziesma (Jānis Lūsens, Rainis) un Manai dzimtenei (Raimonds Pauls, Jānis Peters) – abas šis dziesmas diriģēja Marija Perejma, pie klavierēm – Zane Ritere.

Pirmās daļas biegās AL53KD rīcības komitejas priekšsēde Anita Andersone pateicās dalībniekiem un publikai.

Pirms iesākās sarīkojuma otrā daļa, Dr. Uldis Ozoliņš paziņoja provizoriskos vēlēšanu rezultātus, un ar skaļie aplausiem un ovācijām tika uzņemta ziņa par partiju apvienības Vienotība labajiem rezultātiem. Sarīkojuma otrajā – Sadziedāšanās daļā – ansambļa Mango Sin Quinto (Jolanta Lārmane – klavieres, Jāna Andersone – flauta, Daris Leitmanis – basģitāra un Ingus Purens – bungas, sitamie instrumenti) pavadījumā klātesošie izdziedāja gan labi, gan ne tik labi pazīstamas dziesmas, kurām vārdi bija nodrukāti uz krāšņi krāsainām – oranži dzeltenām lapiņām. Piebildīšu, ka šie toņi valdīja zālē – ziedi vāzēs, sveces uz galdiņiem, pie kuriem apmēram 40 apmeklētāji omulīgi bija iekārtojušies. Kad visas 12 dziesmas bija izdziedātas, tūdaļ kļuva skaidrs, ka dziedāt spars un griba publikai vēl atliku likām, un dažas no dziesmām tika dziedātas vēlreiz.

Piebildīšu, ka visu sarīkojuma laiku darbojās dārza kafejnīca Randiņš. Tur varēja iegadāties uzkožamos, kafiju dažādām gaumēm un svaigi spiestu apelsīnu sulu. Pateicoties Dr. Uldim Ozoliņam, varēja iegādāties arī labus vīnus.

Kas izdevās, tas izdevās; ja kas nebija tik gludi, kā būtu paši gribējuši, tad tomēr sirsnība un draudzība arī kļūmes nolīdzināja, dziesmas skanēja labi, un sarīkojums noritēja draudzīgā un sirsnīgā gaisotnē, par ko nešaubīgi liecināja priecīgi dziedošie koristi un sarīkojuma otrajā daļā – arī visi pārējie klātesošie.

Koristi ne tikai Melburnā, bet arī citās Austrālijas pilsētās turpinās, kā saka, slīpēt un pulēt koncerta programmas dziesmas un gatavoties Kultūras dienu Kopkora koncertam Svētki dziesmai, kas notiks šī gada 30. decembrī plkst. 17.00 Seintkildas Pilsētas namā. Uz tikšanos!

IN

Sarīkojuma videoreportāža var noskatīties laikraksta „Latvietis“ video kanālā: http://www.youtube.com/user/LaikrakstsLatvietisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com