Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


AL58.KD – Būtība: divi skatījumi

Dzidras Mičeles un Harija Piekalna gleznas

Laikraksts Latvietis Nr. 678, 2021. g. 1. dec.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL58KD2021

Dzidra Mičele. „Un skaties debesīs“. FOTO Ojārs Greste.

Dzidra Mičele. „Bet mēs paskrējām visam pa priekšu“. FOTO Ojārs Greste.

Harijs Piekalns pie savām gleznām. FOTO Ojārs Greste.

Harija Piekalna glezna. FOTO Ojārs Greste.

Divi mākslinieki ar pilnīgi atšķirīgiem tēliem un gleznošanas tehniku. Bet dziļākā izpratnē abi uzrunā to pašu tēmu – cilvēka būtību kosmosā.

Dzidra Mičele (Mitchell)

Dzidras darbi ir pazīstami sidnejiešiem ar savu krāšņumu un lokano līniju. Viņas figurālie motīvi rāda mums visiem pazīstamas dzīves situācijas.

Dzidra raksta: „Man interesē parādīt cilvēka būtību, arī ja kailie ķermeņi vēstī, ka ir bijis kāds modelis, kas vērots kā objekts, kā forma vai kā varoņteiku tēls ar dēku stāstiem. Mani nodarbina doma, palīst cilvēkam „zem ādas“, kur kailais ķermenis pauž esamību, varbūt pirmā nojautas momentā, brīdī starp jūtām un rīcību, kas nenovēršami sekos.“

Harijs Piekalns

Savās gleznās Harijs savieno senas gleznošanas tehnikas ar latviešu ikonogrāfiju. Harijs raksta: „Es izmantoju Austrālijā iegūtu dabīgo okeri, kuru savām eļļas gleznām sagatavoju ar tradicionāliem paņēmieniem, zināmiem jau kopš renesanses. Manas gleznas top kā tās dabas ainavas manifestācijas, no kuras nāk šis okeris.“ Iedvesma Piekalna ģeometriskiem gleznojumiem nāk no senlatviešu rakstiem. Piekalna veidotie raksti un krāsas ir metaforas: tās rāda uz vēsturisko latviešu rakstu kultūras vēsturisko nozīmi un zemi, no kuras krāsas ņemtas. No it kā abstraktā, Piekalna darbi ved uz dziļāku būtības izpratni.

Dzidras Mičeles un Harija Piekalna darbi būs skatāmi Kultūras dienas laikā Sidnejas Latviešu namā, Mārtiņa Siliņa zālē.

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com