Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sandra un Roberts Birzes

Iepazīšanās ar Kultūras dienu Koru uzveduma vadītājiem

Laikraksts Latvietis Nr. 698, 2022. g. 20. apr.
Susan un Pēteris Dārziņi -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sandra un Roberts Birzes. FOTO Roberts Birze.

Latviešu tautai dziesma ir kultūras stūrakmens. Tikpat svarīga Koru dziedāšana Kultūras dienām. AL59. KD Melburnā Kultūras dienu koru uzvedumu vadīs Sandra un Roberts Birzes.

Sandra Birze (dzim. Aleksejeva, 1971. g. Melburnā) izstudēja klavierspēli un kompozīciju Melburnas universitātē (BMus,1993; GradDipEd,1994; University of Melbourne) un pēc tam ieguva maģistra grādu izpildītājmākslā un kompozīcijā Viktorijas mākslas koledžā (MMus, Victorian College of the Arts, 1996). Jau 25. gadu strādā par mūzikas pedagoģi vidusskolā ar mūzikas ievirzi. Kā komponiste darbojas kamermūzikas un kora mūzikas laukā.

Sandra ir aktīvi iesaistījusies Melburnas latviešu mūzikas dzīvē kā pianiste, diriģente un vokāliste. Kopā ar vīru Robertu nodibināja vīru kori Veseris, un ir tā mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģente. Daudzus gadus darbojusies Melburnas jauktajā korī Daina un ir arī šī kora mākslinieciskā vadītāja, galvenā kormeistare un diriģente.

Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajā 2019.  g. jaundarbu konkursā Sandras latgaliešu tautas dziesmas apdare sieviešu korim Laece saule reitā agri ieguva 3. vietu.

Pēdējos gados Sandra ir baudījusi privilēģiju, sadarboties ar operdziedātāju Maiju Kovaļevsku, čellistu Jāni Lauri, vijolnieci Sofiju Kirsanovu un vīru kori Gaudeamus, kuriem veltījusi savus skaņdarbus. Par īpašiem nopelniem latviešu mūzikas veicināšanā Austrālijā, Sandrai ir piešķirti vairāki PBLA un LAAJ Atzinības raksti un balvas.

Roberts Birze (dzimis 1970. g Sidnejā) ir aktīvi piedalījies Austrālijas latviešu sabiedrībā, apmeklējis latviešu skolu, vidusskolu un Annas Ziedares Vasaras vidusskolu. Iesācis dziedāt Sidnejas Latviešu vīru korī 14 gadu vecumā blakus savam tēvam un vectēvam. Dejojis tautas deju kopās Rotā, Jautrajā pārī un Saules jostā. Piedalījies Saules jostas turnejās, divreiz aizceļojot uz Latviju un ASV. Roberts ir aktīvi tēlojis teātra izrādēs Sidnejā un Melburnā. Kopš 2010. g. Roberts dzied Melburnas latviešu jauktajā korī Daina, un ir aktīvi piedalījies kora administratīvajos darbos, īpaši kora 30 gada jubilejas koncertā 2014. g., un arī gatavojot kori piedalīties XXVI Dziesmu svētkos 2018. g., Rīgā.

Piedaloties 2013. g. Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Noslēguma koncerta vīru un jauktā kora rindās, Robertam radās iedvesma iesākt un veicināt vīru kori Melburnā, un tā 2015. g. radās Melburnas latviešu vīru koris Veseris.

Roberts 2016. g. vadīja Kopkora koncertu Austrālijas Latviešu 56. Kultūras dienās Melburnā, ar ciešu sadarbību kopā ar sievu Sandru, Anitu Andersonu un virsdiriģentu Ivaru Cinkusu.

Robertam un Sandrai 2020. g. piešķīra LAAJ Atzinības rakstu par izcilu darbu, uzturot kora tradīciju Austrālijā, strādājot ar Melburnas jaukto kori Daina un vīru kori Veseris.

Skaidrs, ka Sandrai un Robertam Birzēm ir enerģijas izdoma, muzikālas spējas un dziļa mīlestība uz dziedāšanu. Viņi ir plaši iecienīti kā aizraujoši dziesmu tradīcijas vadītāji, kas spēj sajūsmināt citus. Noteikti viņi gatavos saviļņojošu koru programmu AL59. KD – Melburnas Kultūras dienām, kas notiks 2023. g. beigās.

Susan un Pēteris Dārziņi,
AL59. Kultūras dienu rīcības komitejas priekšsēži
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com