Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Plats solis“ Stokholmā

Saietā „Plats solis“ satiksies latviešu teātri no visas pasaules

Laikraksts Latvietis Nr. 719, 2022. g. 22. sept.
Agnese Jēgere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Stokholmas Atraktīvais Latviešu amatierteātris Sala uzņem pie sevis pirmo diasporas teātru saietu PLATS SOLIS, ko rīko Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība (PLATS). Saietā bija aicināti piedalīties visi ārpus Latvijas spēlējošie latviešu teātri un aicinājumam ir atsaukušies amatierteātri no trīs kontinentiem – Austrālijas, ASV un Eiropas. Saiets PLATS SOLIS norisināsies Stokholmā Årsta Folkets Hus 23. – 25. septembrī un šajās trīs saieta dienās varēs apmeklēt 19 izrādes, meistarklases un diskusijas. Pasākuma dalībnieki satiksies, dibinās kontaktus un kopā darbosies ballēs un spēlēs. Saieta eksperti būs Latvijas teātra profesionāļi režisore Māra Ķimele, teātra un operas režisore Laura Groza, žurnālists un teātra kritiķis Atis Rozentāls un pedagogs, animators, aktieris un režisors Dzintars Krūmiņš.

Saieta mērķis ir ne tikai izglītot PLATS dalībniekus un citus interesentus meistarklasēs, bet arī veicināt ciešāku saikni starp dažādu valstu latviešu amatieru teātru dalībniekiem un tiem, kuri ikdienā strādā ar šiem teātriem. Papildus diasporas teātriem festivālā piedalīsies arī amatieru teātri no Latvijas, tautiešiem veidojot ciešāku saikni ar Latviju, kā arī divi mājinieku, zviedru amatierteātri, kas veicinās veselīgu latviešu teātru mijiedarbību ar pasākuma mītnes zemes amatiermākslu. Pamīšus ar izrādēm notiks meistarklases un diskusijas, savukārt katra diena noslēgsies ar balli, spēlēm vai citām kopīgām aktivitātēm. Būs arī īpaša akcija un mākslas darbu izstāde.

Stokholmā trīs dienu laikā tiks izrādīti 19 teātru iestudējumi, aptverot 10 valstis – Austrālija, Latvija, Zviedrija, Norvēģija, Lielbritānija, Islande, Dānija, Īrija, Itālija, Somija. Saietā būs pārstāvēti visi teātra žanri – gan drāma, gan melodrāma, gan komēdija un farss, arī divi mūzikli un vairākas video izrādes. Saieta rīcībā būs mākslas centrs ar divām skatuvēm, āra estrādi, diskusiju telpām un kafejnīcu, tāpēc pasākumu programma ir plaša un neaprobežojas tikai ar izrādēm. Meistarklases vadīs improvizācijas pedagoģe un režisore Astra Kacena un pedagogs, animators, aktieris un režisors Dzintars Krūmiņš. Ekspertu Māras Ķimeles, Lauras Grozas, Ata Rozentāls un Dzintara Krūmiņa diskusijas par izrādēm vadīs žurnāliste Gunta Eneroth. Ballītē dančus mācīs Stokholmas Spēlmaņi, savukārt spēles un akciju pasākumi notiks Latviešu Kultūras centra Birmingemā vadībā. Visu saieta laiku varēs apskatīt mākslinieces Kristīnes Lagzdas Haapanen izstādi Mana domu līnija teātra solī. Tāpat arī saieta dalībnieki vienosies akcijā Saulespuķe, lai izteiktu atbalstu Ukrainai.

Jāpiebilst, ka šajās trīs dienās pirmo reizi klātienē PLATS teātri satiksies arī ar saviem sadarbības partneriem no Latvijas amatieru teātru asociācijas (LATA) un Dramaturgu asociācijas Latvijā, kuru pārstāvjiem būs iespēja noteikt savus saieta favorītus. Papildus visi izrāžu skatītāji balsojot varēs noteikt skatītāju simpātiju – izrādi, aktieri un aktrisi.

Saietu atbalsta Latvijas vēstniecība Zviedrijā, kas cita starpā rūpēsies arī par saieta dalībnieku ekskursiju pa Stokholmu un nākamajā dienā pēc saieta noslēguma uzņems pie sevis PLATS dalībniekus.

Saiets ir atklāts ikvienam, kam interesē un patīk teātris. Stokholmas Atraktīvais Latviešu amatierteātris Sala aicina pievienoties saietam PLATS SOLIS gan skatītājus, gan dalībniekus, gan mediju pārstāvjus, un gaida tos 23. septembrī Zviedrijā.

Plašāka pasākuma programma pieejama PLATS Facebook platformā https://www.facebook.com/platssolis, bet biļetes iegādāties uz izrādēm šajā saitē: https://www.eventbrite.co.uk/e/416127497547.

Diasporas teātru saietu PLATS SOLIS atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, PBLA Kultūras fonds, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā, Zviedrijas Latviešu apvienība, portāls latviesi.com un laikraksts Latvietis.

Par Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienību (PLATS)

PLATS – Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība ir 2021. gada 16. janvārī dibināta bezpeļņas organizācija, kas apvieno 22 diasporas latviešu teātru kopas no trīs kontinentiem un 12 dažādām valstīm – Austrālijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Dānijas, ASV, Beļģijas, Zviedrijas, Somijas, Islandes, Itālijas, Īrijas un Vācijas. PLATS dibinātāji ir ārvalstīs mītošie teātru profesionāļi, kuriem rūp Latvijas tēla spodrināšana un latviešu teātra mākslas attīstība ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. PLATS misija ir nodrošināt ciešu saikni starp latviešu amatierteātriem pasaulē.

Par Stokholmas Atraktīvo Latviešu amatierteātri Sala.

Sala pirmo reizi uz mēģinājumu sanāca 2019. gada maijā, kopš tā laika mēģinājumi notiek vienreiz vai pat divas reizes nedēļā. Amatierteātra vadītāja un režisore ir Agnese Jēgere. Teātra sastāvā darbojas 10 burvīgi aktieri dažādos vecumos.

Agnese Jēgere,
Stokholmas Atraktīvai Latviešu amatierteātra „Sala“ vadītāja un režisore

E-pasts: platssolis@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/PLATSlatviesuteatri
Instagram: https://www.instagram.com/p_l_a_t_s/
Twitter: https://twitter.com/PLATS2021Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com