Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnas Latviešu Ciema ziņas

Marta mēnesis

Laikraksts Latvietis Nr. 743, 2023. g. 15. martā
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Aug tomāti. FOTO Ingrīda Biezaite.

Dārza darbi. FOTO Ingrīda Biezaite.

Nelda ne tikai izlauza „padusītes“, uzraudzīja tomātu augšanu, bet nu priecīga un lepna izrāda skaistos, nogatavojušos tomātus.

Valentīna dienas dāvaniņas. FOTO Ingrīda Biezaite.

No kreisās: Anna Cinkus un aprūpētāja Ilze ar Valentīna dienas dāvaniņām. FOTO Ingrīda Biezaite.

Laiks skrien vēja spārniem, un taisni neticami, ka esam jau 2023. gada martā.

Mazliet ar novēlošanos, bet tomēr vēlamies pastāstīt, kas tad ir noticis šajos pirmajos divos mēnešos Latviešu Ciemā.

Dārza darbi

Pēc iedzīvotāju ierosinājuma, vēl pavasarī tika iegādāti stādi, lai varētu audzēt paši savus dārzeņus un zaļumus.

Salāti izauga pirmie, un tie jau ir apēsti. Un no pavisam maziem, zaļiem spurainiem stādiņiem, izauga lieli – ar tomātiem pilni zari. Par cik tomāti ar katru dienu kļuva lielāki un kļuva sārti, par tiem ieinteresējās arī putni. Tāpēc, gaidot, ka tie pilnībā nogatavosies, pārklājām tos ar baltu sietu...

Nu, kas par neticami bagātu ražu ir sanākusi! Es domāju, ka tas ir pateicoties daudziem uzraugiem, padomdevējiem un tādiem, kuri zina, ko dara īstajā laikā un vietā.

Tā sekojot augšanas brīnumam līdzi, esmu ieguvusi daudz jaunas zināšanas par tomātu audzēšanu Melburnas mainīgajos laikapstākļos.

Visu mīlētāju diena

Šī diena nepagāja garām arī Latviešu Ciema aprūpes namam.

14. februārī – Valentīna dienā – visi aprūpes nama iedzīvotāji tika pie šokolādes sirsniņām, kuras bija ieliktas sarkanos maisiņos. Pie katra šāda maisiņa klāt bija pielikti citāti par mīlestību, kurus ir teikuši pasaulē pazīstami ļaudis. Cik to bija daudz un dažādi. Piemēram. Māte Terēze teikusi tik vienkāršus un skaistus vārdus: Izplati mīlestību visur, kur vien esi! Neļauj nevienam no tevis aiziet mazāk laimīgam nekā viņš bija atnācis! vai Boba Mārlija teiktais: Mīlestība, draudzība, smiekli… Dažas no labākām lietām dzīvē tiešām ir par brīvu. Cik daudz tajos ir patiesības un gaišuma!

Kad tika pasniegta pēcpusdienas tēja, katrs varēja nobaudīt gardus keksiņus, kuri bija dekorēti ar rozā krēmu. Šāda maza uzmanība iepriecināja un uzmundrināja ikvienu visu mīlētāju dienā!

Garīgo pārrunu grupiņa un dievkalpojumi

Aprūpes nama ļaudis ir priecīgi un pateicīgi, ka var apmeklēt dievkalpojumus Ciema baznīciņā un garīgo pārrunu grupu nodarbību istabā. Mācītāja Helga Jansone vienmēr sagatavo ko pārdomu raisošu.

23. februārī mācītāja Helga Jansone noturēja savu pirmo garīgo sarunu grupu, kurā runāja par Pelnu dienu.

No trešdienas – 22. februāra, Pelnu dienas, sākas sešas gavēņa nedēļas. Kopā sanākušie 14 iedzīvotāji kopā ar mācītāju dalījās pārdomās un atmiņās.

„Pasta balodis“ – vietējais izdevums

No februāra aprūpes nama ļaudis un darbiniekus iepriecina jauns ziņnesis. Avīzīte Carrier Pigeon. Jauno nosaukumu izdomāja aprūpes nama iedzīvotāji. Tagad visus notikumus var apskatīt daudzās krāsainās bildēs un tajā var uzzināt visus pēdējā mēneša jaunumus par aprūpes namā notiekošo! Vēlām Carrier Pigeon (Pasta balodim) ilgu darba mūžu šajā radošajā un vienlaicīgi atbildīgajā darbā!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com