Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rīgas Drošības Forums

To atklāj intervija ar Latvijas Valsts prezidentu

Laikraksts Latvietis Nr. 772, 2023. g. 8. nov.
Alise Podniece -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LIIA

No kreisās: Prezidents Edgars Rinkēvičs, intervētājs Edijs Bošs. FOTO Latvijas Ārpolitikas institūts.

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. FOTO Latvijas Ārpolitikas institūts.

Diskusijas klausītāji. FOTO Latvijas Ārpolitikas institūts.

Ar sarunu ar Latvijas Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču atklāts Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) rīkotais Rīgas Drošības Forums. Diskusijā ar Ediju Bošu Par kādu uz noteikumiem balstīto kārtību un drošības vīziju mēs runājam?, prezidents akcentē starptautiskās drošības nozīmību un analizē starptautisko organizāciju, dažādu valstu un reģionu atšķirīgās vīzijas par globālo drošību.

Analizējot Latvijas drošību pašreizējās ģeopolitiskās situācijas kontekstā, prezidents Edgars Rinkēvičs uzsvēra, ka drošības jautājumos lielu bažu nav un Latvija dara visu nepieciešamo drošības stiprināšanai, taču uzsvēra Latvijas nepieciešamību stiprināt ekonomisko konkurētspēju: „Mēs savus mājasdarbus esam izpildījuši. Šobrīd lielākais uzdevums ir (saprast), kā pašiem iekšienē salauzt atsevišķas barjeras un kā iet uz priekšu ar valsts ekonomiskās attīstības izrāvienu. Ekonomiskā konkurentspēja lielā mērā ir mūsu drošības pamats.“

Runājot par metodēm, kā risināt globālās drošības apdraudējumus, kritika tika izteikta ANO spējai kontrolēt dalībvalstu savstarpējās attiecības: „ANO (Apvienoto Nāciju Organizācijas) Drošības padome un visa tā sistēma atspoguļo 1945., ne 2023. gadu. Veto tiesības tiek pielietotas Sīrijas, Ukrainas un nu arī Izraēlas kontekstā,“ komentē Latvijas Valsts prezidents.

Prezidents gan nodala, ka ir jomas, kurās ANO kā sistēma efektīvi funkcionē arī tagad: tiek sniegta humānā palīdzība, vairākās teritorijās miera uzturēšana funkcionē.

Rīgas Drošības Forums pulcē starptautiska līmeņa ekspertus drošības, politikas, tehnoloģiju, izglītības un aizsardzības jautājumos. Brīvi pieejamās raidierakstu sērijās foruma sarunu biedri šķetina globāli nozīmīgus jautājumus, veicot politisko pašrefleksiju un caur atbildēm uz neērtiem jautājumiem nostiprinātu savstarpēju sapratni drošākas nākotnes veidošanā. Šogad diskusiju virstēma ir Cik eiropeiska ir Eiropas drošība?

Divu mēnešu garumā līdz decembra beigām katru nedēļu tiks publicēta jauna audio un video epizode angļu un latviešu valodās. Sarunas tiks vadītas divos līmeņos, skarot „tradicionālās” jeb konvencionālās drošības dimensijas, kā arī „netradicionālos“ jeb nekonvencionālos drošības izaicinājumus.

Nākamajā raidierakstu epizodē 7. novembrī par tēmu ASV nevar atļauties aizsargāt ES. Kāpēc šī aizsardzība mums ir vajadzīga? diskutēs Polijas ārlietu ministra padomnieks prof. Pšemislavs Pjotrs Žuravskis vels Grajevskis (Prof. Przemysław Piotr Żurawski vel Grajewski), Amerikas Katoļu universitātes profesors un katedras vadītājs Maikls Kimmidžs (Michael Kimmage), sarunu moderēs FES Baltijas valstu direktors Reinhards Krums (Reinhard Krumm).

Saruna ar Latvijas Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču: https://youtu.be/hCG471UCCL8

Diskusijas brīvi pieejamas mājaslapā: www.rigasecurityforum.liia.lv, LĀI sociālo tīklu kontos, kā arī Apple un Spotify platformās.

Projekts ir veiksmīgas sadarbības rezultāts starp Latvijas Ārpolitikas institūtu, NATO Publiskās Diplomātijas departamentu, Frīdriha-Eberta fondu Baltijā, Amerikas Savienoto Valstu, Polijas, Kanādas un Spānijas vēstniecībām Latvijā, kā arī starptautisko aizsardzības, drošības un aviācijas dzīves cikla atbalsta pakalpojumu, pilotu apmācību un tehnoloģisko risinājumu sniedzēju Patria, Rīgas Juridisko augstskolu un 5G Techritory platformu.

Projekta informatīvie sadarbības partneri The Baltic Times, Latvijas vienotais ziņu portāls lsm.lv, eng.lsm.lv, replay.lv un TV4 Latvija.

Alise Podniece,
Latvijas Ārpolitikas institūta pārstāve

www.liia.lv
www.rigasecurityforum.liia.lvAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com