Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Zelta Pūka“

Apbalvoti diasporas skolu konkursa uzvarētāji

Laikraksts Latvietis Nr. 763, 2023. g. 6. sept.
Liene Valdmane -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LVA3

Svinīgā apbalvošanas ceremonija LVA diasporas izglītotāju vasaras skolā. FOTO Latviešu valodas aģentūra.

Dace Celinska. FOTO Māra More (Moore).

2023. gadā Latviešu valodas aģentūra (LVA) uzsāka jaunu tradīciju, lai pateiktos diasporas latviešu skolu komandām – skolu vadītājiem, skolotājiem un vecākiem, kuri entuziastiski un pašaizliedzīgi veic izcilu darbu latviešu valodas kopšanā un saglabāšanā ārpus Latvijas robežām. No 2023. gada 24. aprīļa līdz 1. jūnijam ikviens varēja izvirzīt kandidātus diasporas skolu konkursa Zelta pūka 10 nominācijām. Tika izvirzīti vairāk nekā 200 kandidāti no Jaunzēlandes, Zviedrijas, ASV, Francijas, Apvienotās Karalistes, Krievijas Federācijas, Vācijas, Itālijas, Dānijas, Austrālijas, Somijas, Grieķijas, Īrijas, Kanādas un Norvēģijas.

Publiskā balsojumā tika noskaidroti katras kategorijas uzvarētāji. Svinīgā apbalvošanas ceremonija notika 11. jūlijā LVA diasporas izglītotāju vasaras skolā. Sveicam uzvarētājus!

Balvu nominācijā Pērkons diasporas latviešu skolas vadītājs, kas pārsteidz un iedvesmo, savērpj pasākumus un notikumus, ar karstu sirdi un vēsu prātu vada un saliedē, iegūst Gita Kavertide no Frankfurtes Latviešu skolas.

Balvu nominācijā Ozolzīle – stabilākais un mīlētākais diasporas latviešu skolas pasākums –iegūst Piparkūku nometne, ko rīko Milānas Latviešu skola un Boloņas Latviešu skola.

Balvu nominācijā Rasa – šī mācību gada interesantākais un brīnumainākais diasporas latviešu skolas pasākums – iegūst Nedēļas nogale bez interneta, ko organizē Londonas Latviešu skola.

Balvu nominācijā Liesma diasporas skolotājs, kurš šajā mācību gadā aizrauj ar pārsteidzošu un neizsīkstošu enerģiju, entuziasmu, dinamiku un izdomu – iegūst Agnese Biseniece no Jitlandes Latviešu skolas.

Balvu nominācijā Liepa – diasporas skolotājs, kurš ir izcils un neatlaidīgs latvisko tradīciju sargātājs un turpinātājs – iegūst Laila Medne no Ņūdžersijas Latviešu skolas.

Balvu nominācijā Saule – diasporas skolotājs, kura sirds siltums un mīlestība pret bērniem, Latviju un latviešu valodu iededz spožu gaismu mācību procesā – iegūst Alma Bern­harda-Verge no Kopenhāgenas Latviešu skolas.

Balvu nominācijā Zalktis – diasporas skolotājs, kura pedagoģiskā gudrība un viedums palīdz gan kolēģiem un vecākiem, gan stiprina latviešu valodas zināšanas bērniem un jauniešiem – iegūst Lilita Zaļkane no Stokholmas Latviešu skolas.

Balvu nominācijā Jūra – diasporas skolotājs, kurš nodarbībās Latviju atklāj kā attīstītu un modernu valsti, iepazīstinot ar aktuālajiem notikumiem un veidojot bērnu un jauniešu piederību mūsdienu Latvijai – iegūst Agnese Blaubārde no Stokholmas Latviešu skolas.

Balvas nominācijā Dzintars – skolotājs, kurš savu mūžu veltījis latviešu valodas saglabāšanai diasporā – iegūst Māris Pūlis no Apvienotās Karalistes un Dace Celinska no Sidnejas Latviešu skolas.

Balvu nominācijā Mežvītenis – vecāks, kurš šajā mācību gadā bijis neatsverams balsts latviešu skolas darbībai – iegūst Angels Arampidis (Aggelos Arampidis) no Frankfurtes Latviešu skola.

Katras nominācijas uzvarētājs saņems piemiņas balvu un dāvanu karti 100 EUR vērtībā grāmatu iegādei www.janisroze.lv. Balvas dizainu ir izstrādājis mākslinieks Egils Mednis.

Latviešu valodas aģentūras latviskās izglītības diasporā atbalsta sistēma ir veidota, balstoties uz diasporas nevalstisko organizāciju, diasporas skolu vadītāju un skolotāju identificētajām vajadzībām. Tā stiprina diasporas skolu ilgstamību un pēctecību – tiek nodrošināta latviešu skolu darbība un pastāvēšana, skolu materiāltehniskās bāzes veidošana, ir izveidota un regulāri papildināta visiem pieejama apjomīga mācību un metodisko līdzekļu krātuve www.maciunmacies.lv, regulāri tiek izglītoti diasporas skolotāji gan klātienē, gan attālināti, organizēti dažādi diasporas ģimenes, bērnus un jauniešus iesaistoši konkursi un tiešsaistes pasākumi. Atbalsta pasākumi tiek finansēti no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde.

Liene Valdmane,
Latviešu valodas aģentūras metodiķe

Laikraksts „Latvietis“ sveic Sidnejas Latviešu skolas ilggadīgo skolotāju Daci Celinsku, balvu „Dzintars“ saņemot!Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com