Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lūgums „Dzintaru“ (LIVKS) biedriem

Ir ilggadīgas rūpes par paju sarakstiem

Laikraksts Latvietis Nr. 764, 2023. g. 13. sept.
Zinta Ozoliņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Dzintari

Jaunas virtuves iekārtas „Dzintaros“. FOTO K. McKenzie.

Jaunas virtuves iekārtas „Dzintaros“. FOTO K. McKenzie.

Jaunas virtuves iekārtas „Dzintaros“. FOTO Kārlis Rolavs.

Jaunas virtuves iekārtas „Dzintaros“. FOTO Kārlis Rolavs.

Šobrīd, Dzintaru valde turpina darboties efektīgi un saderīgi. Kā vēlāk aprakstīts uzlabošanas un kopšanas darbi iet ar sparu uz priekšu, bet ir arī ilggadīgas rūpes par paju sarakstiem, ar ko saistās administratīvas un juridiskas atbildības. Pirmās pajas varēja iegādāties 1985. gadā, vēl otra akcija notika 1990. gados; secinājumā vairums paju ir tagad 37 gadus vecas, un diemžēl daudzi šo paju īpašnieki nav arī vairs starp mums.

Ir ļoti svarīgi, ka paju īpašnieki ir zināmi, un viņu adreses bez kļūdām parādās LIVKS sarakstos. Eksistējot likumiem, kas nosaka, ka ja nav kāds, kas pilnvarots pārņemt paju (piemēram, ģimene, kāda latviešu organizācija vai arī paši Dzintari), tad varētu pienākt laiks, ka pajas vērtība jāmaksā valstij. Ja vēlaties tuvāku informāciju par savām vai ģimenes pajām, rakstiet: info@dzintari.com.au.

Ir arī likumi, kas attiecas uz biedru tiesībām saņemt gadskārtējās atskaites jeb reportus. Vislabāk būtu biedriem tās pieprasīt elektroniski, paziņojot valdei savu e-pasta adresi, nosūtot apstiprinājumu: info@dzintari.com.au. Atskaites būs pārrunājamas LIVKS kopsapulcē, kas paredzēta trešdien, 8. novembrī. Kā jau tagad ierasts, biedriem būs jāpiesakās iepriekš, lai saņemtu vajadzīgo Zoom saiti.

Pirms gadiem pieciem Dzintaros, Adelaides dienvidos varēja sākt manīt ēku un apkārtnes uzlabojumus. Vispirms bija visredzamākās lietas: jauni aizkari galvenajās ēkās, jauni matrači, lejas guļamtelpās plaukti, lai būtu kur likt mantas, ēdamzālē grīdas uzlabošana, teknes un noteku caurules atjaunotas, iebraucamais ceļš uzlabots, zālājs profesionāli apstādīts. Tad vēl tika pieslēgta solārā elektrības sistēma, veikti zemes darbi, lai no ēkām novirzītu ūdens straumes, spēcīga interneta piegāde, jauna vēsā istaba un vēl daudz citi lielāki un mazāki uzlabojumi.

Pats pēdējais ir jaunas, modernas virtuves iekārtošana, kas jau līdzinās profesionālai iekārtai. Būs pieejamas vairākas lielajā virtuvē vēlamās ierīces, lai vieglāk piegādātu ēdienu lielākām grupām. Ir padomāts arī par drošību un ērtāku pārvietošanos. Virtuvē būšot vieglāk strādāt, kā arī vieglāk turēt to tīru. Līdz nākošai ziemai, cerams, ka būs lietošanā specifisks ugunskura laukums ar sēdvietām tam blakus.

Par šo visu rūpējās Dzintaru valde, kas, regulāri satiekoties, parasti vienojās par to, kas būtu jādara. Varam būt pateicīgi, ka valdes sastāvā ir vajadzīgo nozaru eksperti, kā piemēram, pieredzējuši būvprojektu vadītāji. Varam arī priecāties, ka katrs darbiņš ir padarījis šo vietu pievilcīgāku, un tā īrnieku skaits turpina augt, nodrošinot ienākumus, kurus var izmantot remontiem. Varēsim būt lepni par vietu, ka tas tomēr ir latviešu īpašums, kur vēl arvien notiek dažādi latviskie pasākumi.

Zinta Ozoliņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com