Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


DRAUDZĪBAS SPĒLES Rīgā

Austrālijas latvieši – Latvijas latvieši

Laikraksts Latvietis Nr. 760, 2023. g. 16. aug.
Ināra Sīkā -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Draudzibas_speles_0

Austrālijas un Latvijas basketbolisti.

2023. g. 11. jūlijā pēc otrās spēles „Austrālijas Krokodili“ / „Rīgas Vilki“. No kreisās: Kobe Strazdiņš, Roberts Eiduks, Francis Sarkanais, Gusts Baltaisbrencis, Ernests Ruseckis, Henrijs Lācis, Lukas Vanags, Krišs Liepiņš un Mārtiņš Birsnieks. FOTO Māra More (Moore).

Pateicoties sponsoriem, katram piešķīra spēlētāja kreklu. No kreisās: Edgars Ceplītis – „Riga Flooring ADL“, pie mikrofona spēles organizators Viktors Sīkais, Daugavas Vanagu priekšnieks Aivars Sinka, Guntis Eiduks „Krāsu Centrs LV“ un Ēriks Cīrulis „Lark Advisory Melbourne“. FOTO Selija Cīrule (Sally Cirulis).

2023. g. 11. jūlijā otrās spēles laikā treneris Raimonds Vanags strateģizē spēlētājus Kārli Daenke, Oskaru Cīruli un Konrādu Svilānu. FOTO Ināra Sīkā.

11. jūlijā pēc otrās spēles „Austrālijas Krokodili“ / „Rīgas Vilki“. Austrālijas latviešu basketbola tradīcija „TRĪS REIZ SVEIKS!!“ FOTO Māra More (Moore).

12. jūlijā, kad spēles beidzās... Pārrunas starp treneriem. No kreisās: Raimonds Vanags, Salvis Mētra, Viktors Sīkais un Andrejs Strazdiņš. FOTO Ināra Sīkā.

11. un 12. jūlijā notika draudzības spēles basketbolā Rīgas sporta zālē Rīdzene.

Austrālijas komandas sastāvs nāca no Austrālijas latviešiem, kas dzīvo Melburnā, Sidnejā, Adelaidē, Brisbanē, Latvijā un Londonā. Bija brīži, kad laukumā spēlēja pārstāvji no 5 dažādām pilsētām vienā laikā! No 15 Austrālijas spēlētājiem, 12 dejoja un viens dziedāja Dziesmu un Deju svētkos Rīgā, kas beidzās ar noslēguma koncertu 9. jūlijā. Dēļ Dziesmu un Deju svētku pienākumiem, Austrālijas komandai nebija iespēja kopīgi noturēt treniņu vai vispār kopīgi  gatavoties Draudzības spēlēm. Parasti šie spēlētāji spēle pret viens otru Australijas latviešu meistarsacīkstēs, kas notiek Austrālijas Kultūras dienu laikā, bet šoreiz viņi sanāca kopā pārstāvēt Austrālijas latviešus.

Katrā dienā notika divas spēles. Pirmajā komandā – Austrālijas Krokodili bija Kārlis Daenke, Konrads Svilāns, Raimonds Jaudzems, Kaspars Švolmanis, Markus Rolavs, Oskars Cīrulis, Andrejs Cīrulis un treneris bija Raimonds Vanags.

Otrajā komandā – Austrālijas Ķenguri bija Oskars Graudiņš, Olivers Gross, Lukas Vanags, Kobe Strazdiņš, Edijs Eimanis, Oskars Eimanis, Roberts Eiduks, Aksels Ceplītis, un treneris bija Andrejs Strazdiņš.

Pretinieki bija Rīgas Vilki ar spēlētājiem Kārlis Birznieks, Pauls Dzintars, Kristaps Dūšelis, Henrijs Lācis, Dāvis Gustavs, Francis Sarkanais, Ernests Ruseckis, Gusts Baltaisbrencis, Ralfs Murevics, Kārlis Vallis, Krišs Liepiņš, Mārtiņš Peiccbergs un treneri bija Francis Lāsis un Zigmārs Raimo.

Otrajā Latvijas komanda bija Ādaži/Carnikava ar spēlētājiem Rihards Cifersons, Mareks Nerips, Jānis Leimanis, Gatis Justovičs, Viesturs Kohs, Kristaps Briedis, Edgars Krūmiņš, Pauls Ozoliņš, Ints Ābele un treneris Salvis Mētra.

Pirmajā spēlē Austrālijas Krokodili / Ādaži/Carnikava beidzās ar uzvaru Ādaži/Carnikavas komandai 96-57. Spēles laikā Kaspars Švolmanis iemeta 11 punktus un Oskars Graudiņš iemeta 13 punktus. Latvijas komandā Viesturs Kohs iemeta 31 punktus un Pauls Ozoliņš 17 punktus.

Otrajā spēlē Austrālijas Ķenguri / Rīgas Vilki uzvarēja Rīgas Vilki 93-83. Austrālijas Edijs Eimanis iemeta 32 punktus un Lukas Vanags 17 punktus. Rīgas Vilki spēlētāji Dāvis Gustavs iemeta 15 punktus un Francis Sarkanais iemeta 11. Spēles laikā vadība mainījās 15 reizes.

Nākošajā dienā notika trešā spēle Austrālijas Krokodili / Rīgas Vilki. Uzvarēja Rīgas Vilki 75-62. Kaspars Švolmanis iemeta 15 punktus un Markus Rolavs 14 punktus. Rīgas Vilkiem Gusts Baltaisbrencis iemeta 16 punktus un Pauls Dzintars 15 punktus. Rīgas Vilkiem ieradās jauns treneris – Raimonds Feldmanis, 2021. gada Latvijas olimpiskās 3x3 basketbola treneris, kas ieguva zelta medaļu.

Ceturtajā spēlē Austrālijas Ķenguri / Ādaži/Carnikava – uzvarēja Ādaži/Carnikava 109-79. Austrālijas Edijs Eimanis iemeta 24 punktus un Oskars Graudiņš 18 punktus. Ādaži/Carnikava Viesturs Kohs iemeta 41 punktus un Ints Ābele 12 punktus.

Ir vērts pieminēt, ka pirms 33 gadiem, 1990. gadā, Rīgā notika Latvijas Olimpiskās spēles turpat blakus Rīdzenes sporta zālei – Daugavas Sporta stadionā. Austrālijas latvietis Aksela Ceplīša tēvs Pauls Ceplītis spēlēja tajās spēlēs un Aksela vectēvs Edgars Ceplīts bij treneris. Edgars bija klāt šajās spēlēs, lai atbalstītu mazdēlu. Tāpat spēlētājam Oskaram Graudiņam tēvs Andis Graudiņš spēlēja 1990. gadā. Skatītājos arī no 1990. gada spēlētajiem bija Uldis Bruns; 2023. gada spēļu galvenais rīkotājs Viktors Sīkais arī spēlēja 1990. gadā.

Spēles laikā, protams, nav laiks ne runāt, ne draudzēties. Kad spēles beidzās un lai visiem Latvijas un Austrālijas spēlētājiem būtu iespēja iepazīties vienam ar otru, bija sarunāta tikšanās KIWI bārā Vecrīgā plkst. 18.30. Kiwi bāra īpašnieks Franks uzstājās ar aliņu visiem spēlētājiem. Paldies! Ieradās 48 spēlētāji un atbalstītāji. Latvijas komandām bija jauks pārsteigums uzzinot, ka visi Austrālijas spēlētāji saprata un spēja runāt latviešu valodā. Draudzības izveidojās un beidzot ap plkst.23 vakarā visi atvadījās ar cerību uz atkaltikšanos sporta laukumā... varbūt pat Austrālijā!!

Liela pateicība visiem spēlētājiem un treneriem par uzņēmību un izturību! Liels paldies atbalstītājiem/sponsoriem. Daugavas Vanagu centrālā valde piešķīra EUR 1000 no Viļa Januma fonda līdzekļiem. Vilis Janums bija pirmais DV priekšnieks un savā laikā ļoti atbalstīja latvietības attīstīšanu trimdas jauniešiem caur sportu un kultūru. Arī liels paldies Latvijas firmai Krāsu Centrs par EUR 500 ziedojumu, Lark Advisory, Riga Flooring un Sporta klubs SPARS, katrs ziedoja AUD$ 500 (ap EUR300 katrs).

Arī liels paldies Mārai Moorei par viņas izveidoto logo un zīmējumiem, kas atradās uz spēlētāju un atbalstītāju krekliem. Andris Vanags organizēja Latvijas komandas, zāles īri, tiesnešus un statistikas darbiniekus. Tomēr lielākā pateicība pienākas galvenajam rīkotājam Viktoram Sīkajam, jo bez viņa neatlaidīgās rīcības šīs spēles nebūt notikuši.

Ināra Sīkā,
Rīgā
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com